Dodana: 14 sierpień 2018 13:45

Zmodyfikowana: 14 sierpień 2018 13:52

„Złota rączka” pomaga seniorom

Starsi mieszkańcy Białegostoku od początku sierpnia mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców przy drobnych naprawach domowych. Ruszyła akcja „złota rączka”. Miasto w ten sposób pomaga osobom samotnym, schorowanym i niepełnosprawnym. W realizacji tego zadania Urząd Miejski wspiera Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Hektor.

Ilustracja do artykułu nnd.jpg

Miasto w ten sposób pomaga osobom samotnym, schorowanym i niepełnosprawnym. W realizacji tego zadania Urząd Miejski wspiera Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Hektor.

Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu drobnych napraw tj. pomalowanie kaloryferów, balustrad balkonów, naprawa drzwi wejściowych, balkonowych, naprawa sprzętów domowych itp., do stowarzyszenia Hektor. Wystarczy w dni robocze zadzwonić pod numer 882 030 602 i umówić się na konkretny termin. Projekt potrwa do końca roku. Wykonawca spodziewa się około kilkudziesięciu zleceń miesięcznie. Pomoc będzie udzielana bezpłatnie.

Po raz pierwszy w naszym mieście jest realizowany projekt „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w 2018 roku”. Jego realizacją zajmuje się stowarzyszenie Hektor, które usługi zleca fachowcom lub powierza wolontariuszom. Na realizację tego zadania do końca roku Miasto przeznaczyło 42 tys. zł.

za: UM w Białymstoku

facebook