Dodana: 16 maj 2018 14:00

Zmodyfikowana: 16 maj 2018 14:00

W Białymstoku i całym regionie mogą wystąpić burze z gradem

Komunikat ostrzegający przed silnym wiatrem i burzami z gradem wydał dzisiaj białostocki magistrat. Przypomina tez mieszkańcom miejsc zagrożonych podtopieniami o zaopatrzeniu się w worki z piaskiem.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpeg

IMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku poinformował, że od dziś (16 maja) od godz. 7.30 do jutra (17 maja) do godz. 7.30 na terenie województwa podlaskiego prognozowane są umiarkowane i silne opady deszczu oraz burze.

 

Według przekazanej prognozy, burze wystąpią po południu, wieczorem i początkowo w nocy. W czasie burz porywy wiatru osiągną nawet 70 km/h, lokalnie wystąpią opady gradu. Przewidywana wysokość opadów: od 10 do 30 mm (lokalnie do 40 mm).

 

Ostrzegamy i podejmujemy działania w celu minimalizacji negatywnych skutków powodowanych przez te niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało i zmobilizowało jednostki miejskie oraz służby do podjęcia działań w sytuacji kryzysowej. Współdziałać będzie 12 departamentów i biur Urzędu Miejskiego oraz Straż Miejska.

 

W sytuacji kryzysowej Miasto uruchomi bazy materiałowe, skąd mieszkańcy zaopatrzeni we własne worki będą mogli pobierać piasek. Bazy materiałowe są zlokalizowane: przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Strażackiej 25, Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Jaworowej 8, Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Warmińskiej 55 i Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Dojlidy Górne 48. W budynkach szkół dostępny będzie podstawowy zapas worków i łopaty.

 

 

 

 

 

facebook