Dodana: 11 wrzesień 2017 09:56

Zmodyfikowana: 11 wrzesień 2017 10:02

Dołącz do Kurpi Zielonych. Pierwsze przesłuchania już we wtorek

Lubisz tańczyć, śpiewać, a może po prostu dobre towarzystwo, które nigdy się nie nudzi? Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku ma propozycję - Kurpie Zielone. To zespół z blisko 65 letnią tradycją, który teraz dynamicznie się rozwija. Tańczy w nim ponad 30 osób, głownie młodzież. Kurpie już planują nowy sezon. Przed tancerzami i muzykami zespołu dużo pracy, festiwali, koncertów, nowości i radości płynącej wprost z kultywowania tradycji.

Ilustracja do artykułu Kurpie_Zielone (1).jpg

W związku z tym grupa postanowiła zasilić swoje szeregi. W tym roku chcemy utworzyć grupę młodzieżową od piętnastu do osiemnastu lat,  do której zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i takie, które już potrafią co nieco. Natomiast do grupy dorosłej, czyli takiej osiemnaście plus zapraszamy przede wszystkim osoby z doświadczeniem tanecznym. Ale jeśli ktoś chciałyby spróbować swoich sił w tańcu ludowym i na scenie, a jeszcze nie tańczył , to też z radością przyjmiemy –zachęca  Mariusz Żwierko, choreograf zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” zajmuje szczególne miejsce na podlaskiej  scenie folklorystycznej. Grupa nieustannie się zmienia, rozwija  i jest otwarta na wszystkich miłośników folkloru. Atrakcyjne wyjazdy zagraniczne, występy w przepięknych strojach ludowych, udział w niezwykle interesujących projektach tanecznych – to wszystko czeka na tych, którzy podejmą to wyzwanie.

Chętnych do rozpoczęcia  przygody z tańcem zapraszamy do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku:

5 oraz 12 września 2017, o godz. 16:00 - grupa młodzieżowa (15-18 lat)

3 oraz 10 października 2017, o godz. 17:00 - grupa dorosła (powyżej 18 lat)

 

Udział w zajęciach ZPiT „Kurpie Zielone” jest bezpłatny!

facebook