Dodana: 17 listopad 2015 15:12

Zmodyfikowana: 17 listopad 2015 15:12

Premiera filmu "Pory roku" w Brukseli

Projekt pn. „Pory roku” jest przedsięwzięciem międzynarodowym, które zrealizowało dwóch wybitnych reżyserów Jacques Perrin oraz Jacques Cluzaud w kilku krajach europejskich. Zdjęcia powstawały głównie we Francji i w Polsce, ale także w Holandii, Rumunii i na Węgrzech. Efekty specjalne oraz postprodukcja zostały wykonane we Francji i w Niemczech.

Ilustracja do artykułu bruksela-21.jpg

Jest to film pełnometrażowy, 90-minutowy, którego budżet wynosi ok. 30 milionów Euro. Emitowany będzie w kinach, a następnie na antenach stacji telewizyjnych. We Francji będą to najwięksi nadawcy, tj. Canal+, Ciné+, France 2.

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił włączyć się w projekt 11 czerwca 2013 r. przeznaczając nań kwotę 100 tys. zł brutto. Jesteśmy producentem stowarzyszonym filmu.

Jacques Perrin oraz Jacques Cluzaud to francuscy reżyserzy i producenci filmowi, którzy w swoim dorobku posiadają takie dzieła światowej kinematografii, jak Makrokosmos oraz Oceany. Są to, znane na całym świecie, produkcje dokumentalno-przyrodnicze, które prezentują świat przyrody z różnych perspektyw: ptaków oraz fauny oceanów. Każdy z filmów obrazuje faunę i florę w sposób niezwykle poetycki, urzekając niezwykłymi ujęciami, z których wiele miało charakter prekursorski dla sztuki filmowej. Uzupełnieniem fenomenalnych zdjęć oraz montażu jest wspaniała muzyka, która doskonale komponuje się w dźwiękami natury.

Najnowszy projekt Pory roku jest wędrówką poprzez historię człowieka, ukazując jego koegzystencję z naturą. Producenci uznali, że lokacjami, które w Polsce w największej mierze spełniają założenia projektu są tereny parków narodowych: Białowieskiego i Biebrzańskiego. Zdjęcia w województwie podlaskim realizowano już w 2013 r.

Z informacji podawanych przez producentów wynika, że zdjęcia zrealizowane na terenie województwa podlaskiego stanowią ok. 10% wszystkich obrazów. Pokazują pejzaże oraz zwierzęta charakterystyczne dla regionu, takie jak żubry, łosie, bociany czarne.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook