Dodana: 2 czerwiec 2018 10:09

Zmodyfikowana: 2 czerwiec 2018 10:09

XIII Zlot Wojowników Słowian Bałtów i Wikingów. Drohiczyn nad Bugiem 2–3 czerwca 2018 r.

To trzynaste już spotkanie w miejscu, gdzie historia krzyżuje się z rzeczywistością, nad wciąż nieokiełznaną rzekę Bug do Grodu Drohiczyn. Organizatorzy zapraszają odtwórców historii aby przyczynili się w sposób aktywny do tego, aby po raz kolejny duch historii rozciągnął nad nami płaszcz niezwykłości.

Ilustracja do artykułu Plakat_Zlot_2018.jpg

Miejsce Festiwalu – Drohiczyn, plac nad Bugiem

Wstęp na Festiwal - dorośli – 10 zł.

Wstęp na Festiwal - dzieci – 5 zł.

Wstęp na Festiwal - maluchy – bezpłatnie

W dniach 2 - 3 Czerwca otwarta będzie dla zwiedzających wioska rzemieślnicza.

Na Zlocie prezentowane będą najróżniejsze rzemiosła często uważane już za zapomniane, gdzie oprócz zapoznania się z procesem wytwarzania produktów będzie można nabyć u historycznych kupców unikatowe pamiątki. Zapraszamy do czynnego udziału w przygotowanych grach i zabawach, koncertach, inscenizacjach pojedynków i bitew. Wszystkie pokazy będą prezentowane przez Wojów z Polski i zagranicy.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszy zespół muzyki dawnej w ramach VI Festiwalu Muzyki Dawnej "Na słowiańska Nutę – Gędźbowanie 2018”. Na scenie konkursowej prezentować się będą zespoły walczące o „Złotą Ligawkę” oraz inne cenne nagrody. Nie zabraknie więc muzyki. 

Zapraszamy na pokaz łodzi - Dłubanek, pokaz z ogniem, pokazy konne i szereg innych ciekawych zdarzeń towarzyszących. W szczególności na sobotni wieczór, w którym odbędzie się rekonstrukcja pt. Najazd Polan na Drohiczyn.

Serdeczne zapraszamy dzieci na Blok Warsztatów Twórczych z odtwórcami.

facebook