Dodana: 24 grudzień 2017 09:16

Zmodyfikowana: 24 grudzień 2017 09:16

„Wesoła nowina – kolędy z Białegostoku”

Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia – 25 grudnia o godz. 17.30 – w pierwszym programie Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany koncert kolęd „Wesoła nowina”, nagrany w Białymstoku. Białostoczanie i mieszkańcy całej Polski będą mogli obejrzeć występ nagrany w kościele na Wysokim Stoczku. Wystąpiły tam polskie gwiazdy, m.in. Anna Wyszkoni, Krzysztof Cugowski, bracia Golcowie.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Koncert „Wesoła nowina – kolędy z Białegostoku” został nagrany 5 grudnia w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Ks. Abp. R. Jałbrzykowskiego. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaśpiewali popularni i lubiani artyści: Anna Wyszkoni z zespołem, Krzysztof Cugowski, Paweł i Łukasz Golcowie, Natalia Szroeder, Margaret i Arka Noego. Całość poprowadziła Marta Manowska, wyreżyserował ­– Konrad Smuga.

– To już tradycja, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia pokazujemy nasze miasto i jedną z białostockich świątyńMamy nadzieję, że nie tylko białostoczanie, ale także mieszkańcy innych regionów Polski chętnie obejrzą ten wyjątkowy koncert kolęd – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W zeszłym roku kolędy i pastorałki w wykonaniu polskich gwiazd białostoczanie mogli usłyszeć w kościele na Dziesięcinach, dwa lata temu – w Katedrze Białostockiej. Ubiegłoroczny koncert drugiego dnia świąt w telewizji obejrzało ok. 2,5 mln ludzi.

za: UM Białystok

facebook