Dodana: 6 czerwiec 2018 08:48

Zmodyfikowana: 6 czerwiec 2018 08:49

W Białymstoku weekend pod znakiem festynów

Występy muzyczne, gry i konkursy dla mieszkańców – to atrakcje, jakie czekają na uczestników trzech miejskich festynów. Odbędą się one 9 i 10 czerwca na Dojlidach, Leśnej Dolinie i Piaskach. Będzie to realizacja zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego.

Ilustracja do artykułu festyn1.png

Pierwszy festyn odbędzie się w sobotę (9 czerwca), w godz. 16.00-19.00, przy ul. ks. S. Suchowolca 27. Na placu parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi mieszkańcy będą mogli wysłuchać zespołu Arka Noego. Festyn jest organizowany w ramach realizacji projektu „Przystań młodych – festiwal dla młodzieży”. W trakcie Budżetu Obywatelskiego 2018 zdobył ponad 850 głosów białostoczan.

Kolejne takie wydarzenia dla mieszkańców zaplanowano na 10 czerwca. W niedzielę, w godz. 10.00-22.00 przy ul. Św. A. Boboli 49a, odbędzie się Festyn Rodzinny. Na placu przy parafii wystąpią Maciej „Dziemian” Dziemiańczuk, zespół Winnica i Schola Boże Echo. Nie zabraknie także dmuchańców, kącika malucha, malowania twarzy, gier i zabaw z nagrodami. Na najmłodszych będzie czekała wata cukrowa i lody. Tę inicjatywę poparło w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 ponad 930 osób.

W niedzielę (10 czerwca) można także wybrać się na Festyn Rodzinny na Osiedlu Piaski. Impreza odbędzie się w godz. 14.00-20.00 przy ul. Legionowej 7. Przy Szkole Podstawowej nr 9 wystąpi grupa Skaner. Poza występami muzycznymi i tanecznymi będą czekały inne atrakcje, m.in. zorbing, pokazy straży pożarnej i policji. Na festynie można będzie spotkać Lowlandersów, wziąć udział w grach i zabawach. Ten projekt w trakcie głosowania mieszkańców otrzymał ok. 2 tys. 160 głosów.

– Osiedlowe festyny rodzinne to wydarzenia, które stwarzają świetną okazję do poznania swoich sąsiadów i aktywnego spędzenia czasu w szerszym gronie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zachęcam naszych mieszkańców do udziału w tych piknikach, zwłaszcza że będziemy je organizować przez całe lato na terenie miasta.

Najbliższe festyny będą pierwszymi z siedmiu takich imprez zaplanowanych w tym sezonie letnim. Kolejne zostaną zorganizowane m.in. na Wysokim Stoczku, Bacieczkach i Mickiewicza.

za: UM Białystok

facebook