Dodana: 22 wrzesień 2017 15:02

Zmodyfikowana: 22 wrzesień 2017 15:02

Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Ciechanowcu

Ciechanowiec jako jedne z 96 miast w Polce bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (EUROPEANMOBILITYWEEK), w ramach którego w mieście zorganizowano kilka akcji, w tym "Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Ciechanowcu". Podczas zajęć z policjantami dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym.

Ilustracja do artykułu 011.jpg

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września 2017 r.), dzieci z grup "0" i klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu oraz pięciolatki z Przedszkola w Ciechanowcu uczestniczyły w „Objazdowym Miasteczku Ruchu Drogowego”.

 

Podczas zajęć w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym i poznały znaki drogowe. Korzystając z zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, poprzez zabawę uczyły się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, dostrzegania zagrożeń na drogach, ćwiczyły jak prawidłowo przejść przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji.

 

Ponieważ jednym z problemów na drodze w miesiącach jesiennych jest widoczność policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników zajęć rozdając im odblaski do przypięcia na kurtki bądź plecaki.

 

Zajęcia w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili inspektor Bożena Bucińska z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej z Wysokiego Mazowieckiego, sierżanci sztabowi Marcin Rytel i Michał Michalski z Wydziału Ruchu Drogowego oraz ciechanowieccy policjanci aspirant sztabowy  Grzegorz Zgiet i młodszy aspirant Grzegorz Kruszewski.

 

W Ciechanowcu poza Objazdowym Miasteczkiem Ruchu Drogowego zaplanowano szereg innych atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu m.in. Rajd Rowerowy „Traktem Napoleońskim, Turniej Rowerowy „Rowerem po… nagrody”, znakowanie rowerów „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower” czy konkurs rysunkowy „Miasto przyjazne dla rowerów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ciechanowiec.pl

 

 

źródło: UM w Ciechanowcu

facebook