Dodana: 3 styczeń 2019 09:38

Zmodyfikowana: 3 styczeń 2019 09:38

Nowy rok - nowe wyzwania. Białostockie schronisko rusza z akcją "Pora na psiego seniora"

W życiu schroniskowych psiaków każda minuta jest ważna. Dlatego wolontariusze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku nie próżnują i już dziś zachęcają do uczestnictwa w dorocznej, styczniowej akcji „Pora na Psiego Seniora”. Inicjatywa ta ma zwrócić uwagę na starsze psy, które czekają w schronisku na adopcje.

Ilustracja do artykułu _Pora na Psiego Seniora_.jpg

Obecnie w białostockim schronisku przebywa ponad 60 psów powyżej 10 roku życia. Wszystkie one są gotowe, by zmienić zimny boks na ciepłe posłanie, zimne kraty na dobre ręce, schroniskowy hałas na domowy spokój. 

W ubiegłym roku ok. 30 psów powyżej 10 roku życia znalazło nowych opiekunów. To ludzie o wielkich sercach, którzy nie patrzyli w metryczkę, a znaleźli w seniorach przyjaciół i pokochali całym sercem. 

Wolontariusze ze schroniska:

- przez cały styczeń będą przypominać, że adopcja starszego psa z białostockiego schroniska to tylko 1 zł, a w zamian dostaje się prawdziwego psiego przyjaciela; 

- W tym roku utworzyli na FB specjalne wydarzenie poświęcone starszym psom ze schroniska;

- w albumie „Z Doliny Dolistówki, czyli opowieści o schroniskowych psach”, gdzie zamieszczane są historie czworonożnych podopiecznych, publikowane będą opowieści seniorów;

- z okazji Dnia Babci i Dziadka, w weekend 19-20 stycznia, odbędą się kameralne psacery z psimi seniorami.

 

facebook