Dodana: 14 wrzesień 2018 11:54

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2018 11:54

„Niepodległa – nasz Dom” koncerty zespołu Rytmy Czasu w ramach programu Pomost dla Niepodległej

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Chcąc uczcić to wydarzenie Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na koncerty zespołu Rytmy Czasu „Niepodległa – nasz Dom” w ramach programu Pomost dla Niepodległej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Odbędą się one w czterech miejscowościach na terenie województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu _DSC0143.jpg

Młodzieżowy zespół Rytmy Czasu od 2003 roku działa przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Od początku prowadzony jest przez Jerzego Tomzika, który już od ponad 60-ciu lat działa na podlaskiej scenie muzycznej. W skład zespołu wchodzi młodzież z gminy Choroszcz. Latem tego roku ukazała się kolejna płyta formacji pt. „Niepodległa – nasz Dom”, na której znalazły się piosenki i pieśni patriotyczne. Usłyszymy utwory m.in.: „Czym Ojczyzna jest”, „Wojenko, wojenko”, „Był taki czas”, „Polskie skrzydła”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, „Kiedy rozum śpi”, „Żeby Polska była Polską” w aranżacjach autorstwa Jerzego Tomzika.

 

Z patriotycznym repertuarem zespół wystąpił już m.in. w Domu Polskim w Wilnie, Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, Ośrodku Kultury w Sejnach. Jesienią tego roku możemy usłyszeć koncert na scenach:

  • Gminnego Ośrodka Kultury w Filipowie (14 września, godz. 14:30),
  • Gminnego Ośrodka Kultury w Czeremsze (27 października, 15:00)
  • Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie (28 października)
  • w Choroszczy

 

Podczas koncertu goście będą mogli otrzymać płytę zespołu „Niepodległa – nasz Dom”. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, na który wstęp jest wolny.

 

Wydanie płyty „Niepodległa – nasz Dom” oraz koncerty realizowane są w ramach projektu Pomost dla Niepodległej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku i przy wsparciu Gminy Choroszcz.

 

 

 

facebook