Dodana: 3 grudzień 2018 10:44

Zmodyfikowana: 3 grudzień 2018 10:44

Manewry poszukiwawczo-ratownicze "Nadzieja 2018" w Nowogrodzie

Po raz kolejny w okolicach Nowogrodu odbyły się ogólnopolskie manewry poszukiwawczo-ratownicze "Nadzieja 2018". Swoje umiejętności doskonalili między innymi policjanci, strażacy, ratownicy, leśnicy oraz ratownicy medyczni, pielęgniarki i ratownicy Grupy Ratowniczej Nadzieja ze wszystkich oddziałów terenowych. Wszyscy doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczeń poszukiwawczych.

Ilustracja do artykułu manewry nadzieja 2018 (13).jpgBlisko 150 osób w pozorowanej sytuacji miało zadanie odnalezienia osoby poszukiwanej i reakcji na wypadek z udziałem statku powietrznego biorącego udział w poszukiwaniach pod Nowogrodem. Dodatkowym elementem zaskoczenia, który miał na celu sprawdzenie współdziałania wszystkich służb biorących udział w ćwiczeniach, był pozorowany wypadek statku powietrznego. Ten element wiązał się z zaangażowaniem do akcji ratowniczej specjalistycznych jednostek i ciągłego koordynowania zarówno poszukiwań osoby zaginionej jak też akcji ratowniczej w związku z katastrofą.

W działaniach zakończonych po północy wzięli funkcjonariusze Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 9 oddziałów Grupy Ratowniczej Nadzieja i zespół leśników ze Straży Leśnej.

facebook