Dodana: 9 październik 2018 08:23

Zmodyfikowana: 9 październik 2018 08:23

Jubileusze białostockich małżeństw

Osiemdziesiąt par świętowało w niedzielę w Białymstoku swoje złote gody. Podczas uroczystości w Auli Wielkiej Uniwersytetu Medycznego prezydent Białegostoku wręczył małżonkom odznaczenia państwowe za długoletnie pożycie. Tadeusz Truskolaski spotkał się też z parą białostoczan świętującą 65-lecie wspólnego życia.

Ilustracja do artykułu Jubileusze białostockich małżeństw (3).jpg

Uroczystość miała miejsce w niedzielę (7 października), w Pałacu Branickich w Białymstoku. Pięćdziesiątą rocznicę ślubu uczciło osiemdziesiąt par. Na uroczystość przybyły także ich rodziny i zaproszeni goście. Małżonkowie otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a także listy gratulacyjne od prezydenta Białegostoku. Były kwiaty i – jak na taką uroczystość przystało – szampan. Przede wszystkim jednak mnóstwo serdeczności i życzeń.

– Jubileusz złotych godów to wzruszający moment. Gratuluję Państwu tylu lat wspólnego życia. Życzę, aby kolejne lata przebiegały Państwu w zdrowiu i spokoju – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na zakończenie spotkania goście wznieśli toast „Sto lat”, nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.

Tego samego dnia prezydent Tadeusz Truskolaski spotkał się też z parą, która w październiku obchodzi 65. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Prezydent pogratulował Państwu Popławskim i złożył życzenia z okazji pięknego jubileuszu.

za: UM Białystok

facebook