Dodana: 9 grudzień 2017 08:07

Zmodyfikowana: 9 grudzień 2017 19:37

Przyroda i człowiek w środowisku tematem 62. Wszechnicy Biebrzańskiej

Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 62. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbywa się w dniach 9-10 grudnia 2017 r. Tematem przewodnim spotkania będzie: „Przyroda i człowiek w zmieniającym się środowisku”.

Ilustracja do artykułu wszechnica.jpg

W programie znalazły się ciekawe wykłady biebrzańskich ornitologów. Prestiż spotkania z pewnością podniosą goście specjalni: wybitny naukowiec prof. Rafał Kowalczyk – Dyrektor Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży oraz znany ornitolog dr Andrzej Kruszewicz – Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Ciekawym punktem spotkania będzie również ekspozycja wystawy „Skarby na piaskach. Archeologia Kotliny Biebrzańskiej”, przygotowanej przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Sobotnią Wszechnicę zakończy pokaz filmu „Bagna są dobre” i spotkanie z reżyserem Tomaszem Ogrodowczykiem.

Drugi dzień Wszechnicy to tradycyjnie dzień terenowy. W planie spacer z archeologiem Adamem Wawrusiewiczem z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, w poszukiwaniu „skarbów na piaskach”.

Wydarzenie współfinansowane jest z Projektu Programu Interreg Litwa-Polska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego „Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”.

Pliki do pobrania

facebook