Dodana: 30 listopad 2017 13:58

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2017 08:58

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka. Można składać wnioski o pożyczkę na rozwój turystyki

Atrakcyjne oprocentowanie, brak prowizji i dodatkowych kosztów, udogodnienia dla start-upów - w czwartek, 30 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia finansowego dla przedsiębiorców z branży turystycznej i okołoturystycznej województwa podlaskiego. Warunki udzielania pożyczek przeznaczonych na rozwój turystyki w naszym regionie prezentowali i przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego i Firmy Doradczej ECDF S.A. Warto dodać, że na specjalne kredyty dla przedsiębiorców z branży turystycznej w pięciu województwach Polski Wschodniej, Ministerstwo Rozwoju i Finansów przeznaczyło 200 mln zł.

Ilustracja do artykułu IMG_0430.JPG

Minister Rozwoju i Finansów powierzył 200 mln zł Bankowi Gospodarstwa Krajowego – ten będzie je udostępniać firmom z sektora MŚP prowadzącym działalność w branży turystycznej i okołoturystycznej (wg PKD) na terenie pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.

 

Zachętą dla firm jest atrakcyjne oprocentowanie pożyczek (de minimis) oraz brak prowizji czy dodatkowych kosztów. Na szczególne preferencje liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Warunki wsparcia 
Wsparcie dedykowane jest przedsiębiorcom z sektora MŚP, którzy posiadają siedzibę i prowadzą działalność gospodarczą w branży turystycznej i okołoturystycznej (wg PKD) na terenie Polski Wschodniej. Pożyczki – o wartości do 500 tys. zł, będą udzielane na warunkach korzystniejszych niż rynkowe (de minimis), na okres do 5 lat z możliwością wykorzystania sześciomiesięcznej karencji.

Na jakie projekty można otrzymać pożyczkę?
Pożyczki będą udzielane m.in. na budowę i rozbudowę miejsc noclegowych, zwiększenie jakości i standardu świadczonych usług, budowę i remont infrastruktury uzdrowiskowej czy rekreacyjno-sportowej. Mogą ją otrzymać także przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem, firmy wytwarzające i sprzedające żywność ekologiczną czy produkty tradycyjne i regionalne.

Do kogo zgłosić się po pożyczkę?
Aby otrzymać pożyczkę, należy zwrócić się do instytucji finansujących. W województwie podlaskim jest to: ECDF S.A. z Mega Sonic S.A. ( http://www.ecdf.pl/podmiot/pozyczki  )

 

 

Więcej o Projekcie znajdziesz na stronie BGK (www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/ ). Dokumentacja aplikacyjna i informacje praktyczne znajdują się TUTAJ.

Pliki do pobrania

facebook