Dodana: 17 czerwiec 2017 12:18

Zmodyfikowana: 17 czerwiec 2017 12:53

Pociągiem do Puszczy Knyszyńskiej

W sobotę, 17 czerwca na trasę Białystok – Waliły powróciły wakacyjne weekendowe pociągi POLREGIO! W pierwszym po przerwie pociągu wyruszył marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno.

Ilustracja do artykułu FullSizeRender.jpg

- W tym roku tuz przed wakacjami ponownie została uruchomiona linia Białystok-Waliły i mam nadzieję, że mimo deszczu będzie w podróży panowała gorąca atmosfera - powiedział wsiadając do pociągu marszałek jerzy Leszczyński i życząc wszystkim szczęsliwej podrózy.

Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i samorządami lokalnymi Przewozy Regionalne (właściciel marki POLREGIO) uruchamiły ponownie sezonowe pociągi na malowniczej trasie z Białegostoku do Walił. W tym roku turyści wybierający się na wycieczki do Puszczy Knyszyńskiej będą mieli do dyspozycji dwa razy więcej połączeń. Z pociągów będą mogli skorzystać także uczestnicy takich imprez jak Basowiszcza i Siabrouskaja Biasieda.

Weekendowa oferta będzie obejmowała po dwie pary pociągów w soboty i niedziele oraz dodatkowe kursy na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza (14 lipca), Siabrouskają Biasiedę (29 lipca) oraz Święto Grzyba (2 września). Dodatkową atrakcją w tym sezonie będzie możliwość wygodnego dojazdu do miejscowości Gródek oraz nad zalew w Zarzeczanach. W Waliłach turyści będą mogli przesiąść się do skomunikowanych z pociągami autobusów.
Dzięki dogodnym przesiadkom w Białymstoku z tegorocznej oferty będą mogli skorzystać także mieszkańcy innych regionów Polski.

Tak jak w zeszłym roku, na trasie Białystok – Waliły będzie obowiązywała specjalna taryfa, dzięki czemu ceny biletów będą sporo niższe, niż wynikałoby to z podstawowego cennika Przewozów Regionalnych.

Promocyjne ceny biletów normalnych na trasie Białystok – Waliły

Białystok- Białystok Fabryczny - 2,00 zł

- Kuriany - 2,65 zł

- Zajezierce - 3,25 zł

- Żednia- 3,80 zł

- Sokole Białostockie - 4,10 zł

- Waliły - 5,30 zł

Tańsze bilety będą mogli kupić także studenci, uczniowie i inne osoby uprawione do korzystania z ulg ustawowych. Bilety są już dostępne w kasach biletowych, na stronach biletyregionalne.pl, koleo.pl,
e-podroznik.pl oraz w aplikacjach mobilnych SkyCash i KOLEO. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok bilety będzie można kupić także u obsługi pociągu bez żadnych dodatkowych opłat.

W załącznikach poniżej:
Rozkład jazdy Regio-Bus
Skomunikowanie pociągów Białystok-Waliły z innymi połączeniami
Katalog wydarzeń kulturalnych

facebook