Dodana: 7 grudzień 2018 20:00

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2018 20:00

O dziedzictwie historyczno-kulturowym doliny Biebrzy w ramach 67. Wszechnicy Biebrzańskiej

Biebrzański Park Narodowy oraz Ośrodek Badań Europy Środkowo-Wschodniej w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w drugiej w tym sezonie Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 8-9 grudnia br. Tematem spotkania będzie dziedzictwo historyczno-kulturowe doliny Biebrzy.

Ilustracja do artykułu 67 Wszechnica (2) (Średni).jpg

Podczas pierwszego dnia Wszechnicy uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać znakomitych archeologów i etnografów. Tematyka wykładów będzie dotyczyła m.in.: archeologii I wojny światowej wokół Twierdzy Osowiec, zapomnianych żołnierzy z czasów I wojny światowej, starożytnych fortec na bagnach, biebrzańskich dworów i dworków oraz ginących elementów tradycyjnej biebrzańskiej architektury i krajobrazu.

Ciekawym punktem spotkania będzie również emisja filmu pt. "Pejzaż pełen smutku" autorstwa nieżyjącej Joanny Wierzbickiej - reżyserki wielu filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej i turystyczno-krajoznawczej, organizatorki Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów.

Drugi dzień Wszechnicy to tradycyjnie dzień terenowy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wycieczce terenowej śladami fortyfikacji polowych, położonych na południe od Twierdzy Osowiec.

67. Wszechnica Biebrzańska organizowana jest we współpracy z Ośrodkiem Badań Europy Środkowo-Wschodniej i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowy program na plakacie poniżej.

Wstęp wolny.

facebook