Dodana: 16 październik 2018 09:33

Zmodyfikowana: 16 październik 2018 12:22

Jest nowy szlak na turystycznej mapie Podlaskiego - Samochodowo–Motocyklowy Podlaski Szlak Sakralny

Na trasie szlaku zobaczymy takie miejscowości jak: Drohiczyn, Grodzisk, Czarna Cerkiewna, Żurobice, Siemiatycze, Mielnik, Sobiatyno, Kleszczele, Dubicze Cerkiewne, Stary Kornin, Nowoberezowo, Hajnówka. Uroczyste otwarcie nastąpiło w sobotę, 14 października w Milejczycach.

Ilustracja do artykułu 20181013_110723.jpg

W sumie oznakowano ok. 250 km trasy, na której zobaczymy 22 cenne obiekty kultury sakralnej prawosławia. Wśród nich drewniane i murowane cerkwie, ale także miejsca kultu jak na przykład Góra i Źródełko Prowały w miejscowości Radziwiłłówka w gm. Mielnik.

W ramach projektu oprócz przewodników, ulotek, map, licznych gadżetów i oznakowania przy obiektach na szlaku umieszczono tablice promocyjno – informacyjne, na których zawarta jest krótka historia cerkwi. Są one przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zawierają także tekst w języku Braille’a.
Projekt została zrealizowany w ramach poddziałania 19.3 ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Szlak powstał w ramach projektu współpracy Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Bugu” oraz Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska”.

na podst.: SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

facebook