Dodana: 8 sierpień 2017 07:46

Zmodyfikowana: 8 sierpień 2017 07:46

Białystok. Alejki w Lesie Zwierzynieckim

W białostockim Lesie Zwierzynieckim zostaną wybudowane cztery alejki dla pieszych i rowerzystów. Nowe drogi mają być gotowe w grudniu 2018 roku. – Dzięki tej inwestycji piesi i rowerzyści zyskają komfortowe warunki do spacerów i wycieczek. Mam nadzieję, że nowe ścieżki zachęcą białostoczan do przechadzek po Lesie Zwierzynieckim – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Miasto ogłosiło przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Jest możliwość składania ofert na każdą z nich osobno. Oferty można składać w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11 do 17 sierpnia.

Pierwsza część przetargu dotyczy alejki A1 przebiegającej miedzy ul. Świerkową a ul. 11 Listopada (w większości po istniejącym przedepcie) oraz alejki A4, stanowiącej przejście przez ul. 11 Listopada i rozwidlenie za tą ulicą do istniejącej ścieżki i w stronę kampusu. Druga część zamówienia obejmuje alejkę A2 biegnącą od zjazdu przy Domu Dziecka do skrzyżowania z ul. Wiosenną oraz alejkę A3 – od ul. 11 Listopada do ul. Kawaleryjskiej.

W przypadku alejki A1 przetarg obejmuje wykonanie projektu i budowę ścieżki pieszo-rowerowej o nawierzchni żwirowej. Alejka A4 również zostanie zaprojektowana i wybudowana (nawierzchnia z kostki betonowej). Alejka A2 zostanie tylko zaprojektowana (nawierzchnia asfaltowa). Natomiast w przypadku alejki A3 ma powstać projekt, wg którego wybudowana zostanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów o nawierzchni żwirowej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 80 dni na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Budowa alejek A1, A3 i A4 ma zakończyć się w I połowie grudnia 2018 roku.

Przypominamy, że wiosną w Lesie Zwierzynieckim powstały ścieżki biegowe. Była to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego.

za: UM Białystok

facebook