Dodana: 30 listopad 2018 18:41

Zmodyfikowana: 30 listopad 2018 18:44

Złoto, srebro i brąz dla Anny Sokólskiej na II Międzynarodowych Zawodach Konnych Sztuk Walk w Iranie

Złoto, trzy srebra i brąz - to dorobek Anny Sokólskiej, czołowej polskiej łuczniczki konnej, zawodniczki AMM Archery Białystok, podczas rozgrywanych w dniach 21-24 listopada 2018 roku, II Międzynarodowych Zawodach Konnych Sztuk Walk w irań-skim mieście Shiraz. Białostoczanka wygrała konkurencję węgierską, była druga w konkurencjach koreańskiej i tureckiej, co ostatecznie dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Co więcej, wyniki powyższe zsumowane z osiągnięciami, drugiego z reprezentantów Polski, zawodnika Stajni Grom Wojciecha Osieckiego, dały Polsce drugie miejsce drużynowo. W tej klasyfikacji tryumfowali Irańczycy, a trzecie miejsce przypadło zawodniczkom z Finlandii.

Zawody w Iranie to ostatni turniej w 2018 roku. Na liście startowej znalazło się 40. za-wodników z 18. krajów. W reprezentacji Polski obok Anny Sokólskiej, wystąpili Wojciech Osiecki (Stajnia Grom Kluczbork), Bohdan Włostowski i Jan Pomaski (obaj AMM Archery Białystok).
Polskim akcentem na zawodach,  była obecność Radosława Kożucha, który został zaproszony przez Irańską Federacją Konnych Sztuk Walk w charakterze sędziego głównego zawodów.

Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej, która stanowiła sumę wyników konkurencjach koreańskiej, węgierskiej, tureckiej i perskiej, stanął reprezentant gospodarzy Syed Hosein, przed zawodnikiem z Węgier Christophem Nemethym.
Wojciech Osiecki był 9, Bohdan Włostowski 27, a Jan Pomaski 29.

Anna Sokólska, po rewelacyjnym występie w konkurencji węgierskiej i dobrych rezultatach w torach koreańskim i tureckim, utrzymywała się na szczycie „generalki” do ostatniego dnia zawodów.
Niestety konkurencja perska, która obok łuku wymagała sprawnego posługiwania się 2,5 metrową lancą, spowodowała spadek Polki o dwa oczka i ostatecznie uplasowanie się na trzeciej pozycji klasyfikacji generalnej zawodów.

źródło: rzecznik AMM Archery Białystok