Dodana: 8 luty 2018 08:34

Zmodyfikowana: 9 luty 2018 09:29

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. 102 konkurencje w 15 dyscyplinach

W 2018 roku gospodarzem Zimowych Igrzysk będzie PyeongChang w Korei Południowej. Impreza rozpoczęła się w czwartek, 8 lutego 2018, a zakończy się w niedzielę, 25 lutego 2018. To już trzeci raz jak stolicą sportów zimowych jest miasto nad morzem. W czasie igrzysk, oprócz PyeongChang i Gangnenug, miastami gospodarzami będą również Sungwoo i Yong Pyong.

Ilustracja do artykułu IOo.jpg

Ceremonia otwarcia 5.35 - TVP 1
Ceremonia zamknięcia: 12.00, TVP 1, Eurosport1

***

PROGRAM ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH 2018
(wyróżnione konkurencje z udziałem Polaków)

8 lutego (czwartek)
01.05 - Curling - turniej par mieszanych
13.30 - Skoki narciarskie - kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej

9 lutego (piątek)
00.35 - Curling - turniej par mieszanych
02.00 - Narciarstwo dowolne - jazda po muldach, kwalifikacje kobiet
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe, program krótki par
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe, program krótki solistów
03.45 - Narciarstwo dowolne - jazda po muldach, kwalifikacje mężczyzn
12.00 - Ceremonia otwarcia

10 lutego (sobota)
01.05 - Curling - turniej par mieszanych
02.00 - Snowborad mężczyzn
08.15 - Biegi narciarskie - bieg łączony na 15 kilometrów kobiet
10.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 3000 metrów kobiet
11.00 - Short Track - 500 metrów kobiet
11.10 - Saneczkarstwo - jedynki mężczyzn
12.15 - Biathlon - Sprint kobiet
13.10 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
13.35 - Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni normalnej

11 lutego (niedziela)
01.05 - Curling - turniej par mieszanych
02.00 - Snowboard mężczyzn
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe
03.00 - Narciarstwo alpejskie - zjazd mężczyzn
05.30 - Snowboard kobiet
07.15 - Biegi narciarskie - bieg łączony na 30 kilometrów mężczyzn
08.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 5000 kilometrów mężczyzn
08.40 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
10.50 - Saneczkarstwo - jedynki mężczyzn
11.30 - Narciarstwo dowolne kobiet
12.15 - Biathlon - sprint mężczyzn
13.10 - Hokej na lodzie kobiet

12 lutego (poniedziałek)
01.00 - Curling
02.00 - Snowboard kobiet
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe
02.15 - Narciarstwo alpejskie kobiet
05.30 - Snowboard kobiet
08.40 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
11.10 - Biathlon - bieg pościgowy kobiet
11.30 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
11.50 - Saneczkarstwo - jedynki kobiet
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1500 metrów mężczyzn
13.30 - Łyżwiarstwo szybkie - 1500 metrów kobiet
13.50 - Skoki narciarskie kobiet

13 lutego (wtorek)
01.05 - Curling
02.00 - Snowboard kobiet
03.30 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
05.00 - Snowboard mężczyzn
07.00 - Narciarstwo aplejskie mężczyzn
08.40 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
09.30 - Biegi narciarskie - eliminacje do sprintu kobiet
11.00 - Short Track - 500 metrów kobiet
11.30 - Saneczkarstwo - jedynki kobiet
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1500 metrów mężczyzn
12.00 - Biegi narciarskie - sprint kobiet i mężczyzn
12.05 - Curling
13.10 - Hokej na lodzie - turniej kobiet

14 lutego (środa)
01.05 - Curling
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
02.15 - Narciarstwo alpejskie kobiet
02.30 - Snowboard mężczyzn
04.10 - Hokej na lodzie
05.45 - Narciarstwo alpejskie kobiet
07.00 - Kombinacja norweska mężczyzn
11.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów kobiet
12.05 - Biathlon - bieg indywidualny kobiet
12.20 - Sanczkarstwo - dwójki mężczyzn


15 lutego (czwartek)
01.05 - Curling
02.00 - Skeleton mężczyzn
02.30 - Łyżwiarstwo figurowe
03.00 - Snowboard mężczyzn
03.00 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
04.10 - Hokej na lodzie - turniej mężczyzn
05.30 - Snowboard mężczyzn
07.30 - Biegi narciarskie - Bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet
12.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
12.00 - Biathlon mężczyzn
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów mężczyzn
13.30 - Saneczkarstwo - sztafeta

16 lutego (piątek)
01.05 - Curling
01.30 - Skeleton mężczyzn
02.00 - Snowboard kobiet
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
04.10 - Hokej na lodzie
07.00 - Biegi narciarskie - 15 kilometrów stylem dowolnym mężczyzn
12.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 5000 metrów kobiet
12.20 - Skeleton kobiet
13.30 - Skoki narciarskie - kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni dużej

17 lutego (sobota)
01.05 - Curling
02.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
03.00 - Narciarstwo alpejskie kobiet
04.10 - Hokej na lodzie
10.30 - Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 kilometrów kobiet
11.00 - Short Track - 1500 metrów kobiet
12.00 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
12.15 - Biathlon - bieg masowy kobiet
12.20 - Skeleton kobiet
13.30 - Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni dużej

18 lutego (niedziela)
01.05 - Curling
02.00 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
02.15 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
04.10 - Hokej na lodzie
07.15 - Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 kilometrów mężczyzn
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów kobiet
12.05 - Bobsleje - dwójka mężczyzn
12.15 - Biathlon mężczyzn

19 lutego (poniedziałek)
01.05 - Curling
01.30 - Snowboard kobiet
02.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - pary taneczne
05.10 - Hokej na lodzie
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - wyścig drużynowy kobiet
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów mężczyzn
12.15 - Bobsleje - dwójka mężczyzn
13.30 - Skoki narciarskie - konkurs drużynowy na skoczni dużej

 

20 lutego (wtorek)
01.05 - Curling
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - pary taneczne
02.30 - Narciarstwo dowolne kobiet
04.10 - Hokej na lodzie
05.00 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
11.00 - Kombinacja norweska mężczyzn
11.00 - Short Track - 1000 metrów kobiet
11.00 - Short Track - 500 metrów mężczyzn
12.15 - Biathlon - sztafeta mieszana
12.50 - Bobsleje kobiet

21 lutego (środa)
01.05 - Curling
01.30 - Snowboard mężczyzn
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
03.00 - Narciarstwo alpejskie kobiet
03.30 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
04.10 - Hokej na lodzie
09.00 - Biegi narciarskie - sprint drużynowy
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - start drużynowy kobiet i mężczyzn
12.40 - Bobsleje

22 lutego (czwartek)
01.05 - Curling
02.15 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
03.30 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
04.00 - Snowboard
05.10 - Hokej na lodzie
08.30 - Kombinacja norweska mężczyzn
11.00 - Short track - 1000 metrów kobiet
11.00 - Short track - 500 metrów kobiet
12.15 - Biathlon - sztafeta kobiet

23 lutego (piątek)
01.30 - Snowboard kobiet
02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
03.00 - Narciarstwo alpejskie kobiet
03.30 - Narciarstwo dowolne kobiet
08.40 - Hokej na lodzie
09.00 - Biegi narciarskie - eliminacje do sprintu drużynowego kobiet
11.00 - Biegi narciarskie - finały sprintu drużynowego kobiet
11.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów mężczyzn
12.15 - Biathlon - sztafeta mężczyzn

24 lutego (sobota)
01.30 - Bobsleje mężczyzn

02.00 - Snowboard mężczyzn
03.00 - Narciarstwo alpejskie
06.00 - Biegi narciarskie - 50 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn
07.35 - Curling
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - bieg masowy kobiet
12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - bieg masowy mężczyzn
13.10 - Hokej na lodzie

25 lutego (niedziela)
01.05 - Curling
01.30 - Bobsleje mężczyzn - czwórki mężczyzn
01.30 - Łyżwiarstwo figurowe
05.10 - Hokej na lodzie
07.15 - Biegi narciarskie - Bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym kobiet
12.00 - Ceremonia zamknięcia

Transmisję w TV i online będzie można oglądać na antenach otwartych Telewizji Polskiej (TVP1 i TVP2), na kanałach Eurosportu, na stronie internetowej sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

(opr.aa)

facebook