Dodana: 25 październik 2017 08:09

Zmodyfikowana: 25 październik 2017 08:10

Zawodowa Gala Karate. I Międzynarodowy Puchar z sukcesem dla zawodników z Podlaskiego

Gala zawodowa WLC2 - Warriors of Life Championship w Wiśniowej Górze koło Łodzi odbyła się w sobotę, 21 października. Wzięło w niej udział wielu utytułowanych zawodników z Polski i z Zagranicy, w tym zawodnicy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate.

Swoją pierwszą zawodową walkę w formule K1 wygrał Michał Krajewski z Zambrowa w pierwszej rundzie, mniej szczęścia miał Michał Maliszewski, który walczył z dużą determinacją, ale w końcu musiał uznać wyższość swojego utytułowanego przeciwnika.

Trenerem reprezentacji był Sensei Robert Gaździk, gośćmi honorowymi Gali byli Kancho Gerard Gordeau 9 dan i Shian Artur Więzowski 6 dan Kyokushin. Swoją zwycięską walkę podczas Gali stoczył Mistrz Swiata z Holandi Cem Senol w formule Shidikan Karate a w MMA organizator zawodów i Gali Sesei Kamil Bazelak.

22 października w niedzielę w godzinach na hali GOSIR w Wiśniowej Górze odbył się Międzynarodowy Turniej pod nazwą  OPEN INTERNATIONAL KYOKUSHIN CUP 2017. Walki zostały rozegrane w formułach grappling, kumite, i MMA. Turniej miał charakter otwarty sędzią Głównym zawodów był Kancho Gerard Gordeau.

Także i w Turnieju podlascy zawodnicy odnieśli sukces - dwa Złote medale zdobyła Oliwia Puchalska w kategorii Kumite i grappling, natomiast srebro wywalczył w Kumite Kacper Łukasiuk, a dwa brązowe medale Klaudia Łukasiuk i Wiktoria Bartnikowska. Opiekunem kadry najmłodszych był Mariusz Łukasiuk.