Dodana: 12 wrzesień 2017 14:23

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2017 14:23

Zawodnik Dojlid Wchodzący Białystok w reprezentacji Polski na Mistrzostwach w Europy

W najbliższa środę ( 13.09) w Luksemburgu rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Biało-czerwonych barw bronić będzie kapitan Dojlid – Wang Zeng Yi. Reprezentacja Polski trafiła do mocnej grupy z Francją, Rumunią i Ukrainą. Trzymamy kciuki za drużynę trenera Tomasza Krzeszewskiego.

Ilustracja do artykułu wandzi_czechy.jpg

Jesteśmy już w Luksemburgu i czekamy na pierwszy mecz, który w środę rozegramy z Francją. Jestem dobrze przygotowany, podobnie jak moi koledzy z reprezentacji i gotowy do walki. Będzie ciężko, bo grupa jest piekielnie trudna – mówi Wandżi.

 

Obok Francuzów Polacy zmierzą się także z Rumunią i Ukrainą.

 

Rywale są mocni, ale przecież to mistrzostwa Europy, więc trzymajcie za nas kciuki. Na pewno damy z siebie wszystko – dodaje nasz kapitan.

 

Podczas zgrupowania w niemieckim Saarbrucken biało-czerwoni trenowali między innymi z Białorusinami, a więc z kolejnym naszym tenisistą – Pawłem Platonowem.

 

Była okazja, by często porozmawiać. Płati mówi, że też jest w dobrej formie. Zobaczymy – śmieje się Wandżi. – Na razie o rozgrywkach superligi nie myślimy, ale wiemy, że też będzie bardzo ciężko, bo wszystkie zespoły wzmocniły się.

 

Obok kapitana Dojlid w reprezentacji Polski, prowadzonej przez Tomasza Krzeszewskiego, zagrają: Marek Badowski, Jakub Dyjas, Robert Floras i Daniel Górak.

 

W Luksemburgu wystąpi także żeńska reprezentacja Polski, która w grupie zmierzy się z Francją, Rosją i Białorusią.

Transmisję z Mistrzostw oglądać można w telewizji Eurosport.

 

źródło:UKS Dojlidy Białystok

facebook