Dodana: 29 wrzesień 2017 13:14

Zmodyfikowana: 29 wrzesień 2017 13:14

W piątek Dojlidy Wschodzący Białystok zmierzy się z Kolping Jarosław

W piątek Dojlidy Wschodzący Białystok inaugurują nowy sezon Lotto Superligi we własnej hali. Rywalem jest Kolping Frac Jarosław.

Ilustracja do artykułu kibice 2.jpg

Przed sezonem typowałem Kolping Frac jako kandydata do medalu, a nawet mistrzostwa Polski. Przecież Anglik Paul Drinkhall to medalista mistrzostw świata w drużynie, a Chorwat Tomislav Pucar to młodzieżowy mistrz Europy – mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

 

A jednak podkarpacka drużyna zaczęła fatalnie, przegrywając we własnej hali po 1:3 z Morlinami Ostróda i Gwiazdą Bydgoszcz.

 

- Mam świadomość, że goście przyjadą rozdrażnieni tymi wpadkami. Znam ich menadżera Kamila Dziukiewicza i wiem, że on nienawidzi przegrywać. Zrobi wszystko, by się u nas odkuć - uważa Piotr Anchim.

 

Tyle, że na wygraną liczą też nasi tenisiści, którzy przegrali inaugurację w Zielonej Górze z Palmiarnią 1:3.

 

- Widać, że zawodnicy bardzo to przeżyli. Szczególnie Soumyajt Ghosh jest niepocieszony, bo to debiutant w naszej Lotto Superlidze, a przegrał z Lucjanem Błaszczykiem. Liczę na sportową złość i rehabilitację. Rywal jest trudny, ale leży w zasięgu naszych możliwości –zaznacza nasz menadżer.

 

Dodatkową motywację ma Paweł Platonow, który wczoraj obchodził 34. urodziny. Oby nasz Białorusin sprawił sobie i nam prezent dobrą grą.

 

W spotkaniach, kiedy poziom jest wyrównany, decydują szczegóły, w tym doping. Dlatego liczymy na naszych kibiców i serdecznie zapraszamy ich do hali przy ulicy Suchowolca. Potrzebujemy was, przyjdzie i pomóżcie zespołowi – apeluje Piotr Anchim.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

PRAWDOPODOBNE SKŁADY

Dojlidy Wschodzący Białystok: Wang Zeng Yi (Polska), Paweł Platonow (Białoruś), Soumyajt Ghosh (Indie).

 

Kolping Frac Jarosław: Paul Drinkhall (Wielka Brytania), Tomislav Pucar (Chorwacja), Patryk Zatówka (Polska).

 

INNE MECZE 2. KOLEJKI

Piątek, godz. 18:00 Dojlidy Wschodzący Białystok - Kolping Frac Jarosław, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Palmiarnia Zielona Góra, Unia-AZS AWFiS Gdańsk - AZS Politechnika Rzeszów.

 

Niedziela, godz. 17:00 Dekorglass Działdowo - Polonia Bytom .

 

Poniedziałek, godz. 18:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Warta Kostrzyn.

 

24 października: Morliny Ostróda - Spójnia Warszawa.

źródło: Dojlidy Wschodzący Białystok

facebook