Dodana: 7 grudzień 2017 13:50

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2017 13:50

W ostatnim meczu pierwszej rundy Ekstraklasy kobiet drużyna ATS Białystok przegrała z SKTS Sochaczew 1-3

W środę 6 grudnia zawodniczki z Białegostoku dzielnie walczyły z utytułownymi i praktycznie dwa razy starszymi rywalkami. Spora liczba kibiców około 200 osób oglądała naprawdę emocjonujące widowisko. Klasą dla siebie była w tym meczu Katarzyna Grzybowska-Franc, któa pewnie wygrała swoje dwa pojedynki. W pozostałych meczach młode wychowanki Akademii postawiły doświadczonym przeciwniczkom trudne warunki. Wygrana Julii Szymczak z Julią Ślązak była małą niespodzianką, gdyż zawodniczka gości była ostatnio w wybornej formie. Przed tygodniem brała udział w Mistrzostwach Świata Juniorek gdzie w konkurencji par deblowych zakńczyła zmagania w najlepszej "8" świata. Z dobrej strony zaprezentowała się również Gabriela Dyszkiewicz, która po zaciętej walce uległa Chince Dong Rui Fang. W tym meczu doświadczenie zadecydowało o sukcesie 40-letniej pingpogistki z Sochaczewa.

Ilustracja do artykułu soch2.jpg
Kończymy pierwszą rundę rozgrywek Ekstraklasy zgodnie z przypuszczeniami na ostatnim miejscu. Z przebiegu całej rundy i postawy moich młodych zawodniczek jestem zadowolony. Każda z nich poczyniła spore postępy w umiejętnościach, a doświadczenie zebrane z gry z najlepszymi zawodniczkami europejskiego formatu z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Być może już w rundzie rewanżowej dziewczyny sprawią jakąś sensację, gdyż z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. Chcemy podziękować wszystkim naszym kibicom,sponsorom i partnerom - mówi trener - Karol Dyszkiewicz 
 
Już w styczniu rozpoczynamy rundę rewanżową i do naszego miasta przyjadą wielkie gwiazdy europejskiego tenisa stołowego. Będzie to nie lada gratka dla mieszkańców Białegostoku.Rywalkami ATS będą zawodniczki KTS Siatki-ZotTarnobrzeg ubiegłorocznego Vicemistrza Ligi Mistrzów! W barwach tej drużyny występują: Mistrzyni Europy .,Rumunka Elizabeta Samara, Mistrzyni Europy,Białorusinka Viktoria Pavlovich, V-ce Mistrzyni Europy Niemka Yan Hangin oraz Mistrzyni Polski  LI Qian.
Takich zawodniczek i na takim poziomie sportowym jeszcze w Białymstoku nie gościliśmy.
ATS BIAŁYSTOK - SKTS SOCHACZEW 1-3
JULIA SZYMCZAK - JULIA ŚLĄZAK 3-1
MONIKA LEONOWICZ - K. GRZYBOWSKA-FRANC 0-3
GABRIELA DYSZKIEWICZ - DONG RUI FANG 1-3
JULIA SZYMCZAK - K.GRZYBOWSKA-FRANC  0-3
facebook