Dodana: 22 wrzesień 2017 13:45

Zmodyfikowana: 22 wrzesień 2017 14:54

Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017 w Podlaskiem (VIDEO)

W piątek 22 września na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Zwierzynieckiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół. Nagrodzono najlepsze szkoły, sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego w Podlaskiem. Ten rok był bardzo udany dla młodych podlaskich sportowców, którzy często zdobywali najlepsze miejsca na ogólnopolskich arenach.

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

- Współzawodnictwo sportowe zaczyna się od najmniejszych boisk, bieżni w gminach, powiatach, dopiero potem wyłaniamy mistrzów województwa. I to od nauczycieli wychowania fizycznego w dużej mierze zależy czy uda się w młodych ludziach zakrzewić miłość do sportu – mówił otwierając uroczystość Kazimierz Gwiazdowski, poseł i prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Kazimierz Gwiazdowski w swoim przemówieniu podkreślił też, że bez pomocy i wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

- Jako samorząd zwracamy szczególną uwagę na wsparcie szkół i na promocję aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w naszym województwie – mówił  z kolei Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. -  Jak już mawiał Hipokrates „spacer jest najlepszym lekarstwem dla człowieka” tak i my chcemy zachęcić do większej aktywności fizycznej. W minionym roku szkolnym niewiele było wydarzeń sportowych, które odbyły się bez udziału i wsparcia samorządu województwa podlaskiego. Gratuluję zaangażowania i życzę jeszcze większych sukcesów w nowym roku szkolnym 2017/2018. Z naszej strony deklaruję, że zawsze będziemy podejmować współpracę z tymi którzy chcą organizować wydarzenia sportowe w naszym województwie. Wszystkim nam życzę, by przyszły rok przyniósł młodym sportowcom z naszego województwa jeszcze więcej sukcesów.

Współzawodnictwo wojewódzkie w roku szkolnym 2016/2017

wyniki szkół podstawowych - 

wyniki gimnazjów - 

wyniki szkół ponadgimnazjalnych - 

klasyfikacja powiatów, gmin miejskich i miejsko wiejskich 

Igrzyska - najlepsi 2016/2017

Gimnazjada - najlepsi 2016/2017

Liceliada - najlepsi 2016/2017

facebook