Dodana: 26 wrzesień 2017 08:55

Zmodyfikowana: 26 wrzesień 2017 08:55

Szachy. Eliminacje Międzywojewódzkie do finałów MPM i MPJMŁ

W ostatni weekend (19-24 września) w Kompleksie Hotelowym Nad Zalewem w Wasilkowie zostały rozegrane Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej Młodzików i Juniorów Młodszych w szachach. Zawody stanowiły eliminacje do finałów Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w sześciu oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców. System szwajcarski na dystansie 9 rund obowiązywał w grupach chłopców do lat 9, 11 i 13 oraz dziewcząt do lat 11. Dziewczęta do lat 9 i 13 grały systemem kołowym.

W zawodach wystartowało 92 zawodników, w tym 30 dziewcząt z województw podlaskiego i lubelskiego. Województwo podlaskie było reprezentowane przez 23 juniorki i 46 juniorów z sześciu klubów: MUKS Stoczek 45 Białystok (39 zawodników), KSz. Hańcza Suwałki (10), UMKSz. Jaćwież Suwałki (9), ASU Sokółka (6), KSz. Maraton Łomża i MDK Białystok (po 2) oraz jednego zawodnika niezrzeszonego.

Z województwa lubelskiego wystąpiło 7 dziewcząt i 16 chłopców z trzech klubów: LUKS Tempo Ożarów (10), UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski (8) i LKSz. Lublin (5).
Do wywalczenia było 28 miejsc w finałach MPM i OOM. Awans zdobyło 21 młodych szachistów z województwa podlaskiego i 7 z lubelskiego. Zdecydowanie najwięcej awansów uzyskał MUKS Stoczek 45 Białystok – 14. Pięć awansów wywalczył KSz. Hańcza Suwałki, UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski – 4, trzy – LKSz. Lublin, po jednym – KSz. Maraton Łomża i UMKSz. Jaćwież Suwałki.

Zawody sportowe zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku. Zwycięzcy wszystkich grup wiekowych otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sędzią głównym zawodów był Prezes Zarządu Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku Leszek Zega.

Wyniki końcowe w załączeniu poniżej (zawodnicy awansujący zapisani pogrubioną czcionką).