Dodana: 26 październik 2017 09:06

Zmodyfikowana: 26 październik 2017 09:06

Sumo. Sukcesy zawodników UAKS "Podlasie" na Mistrzostwach Europy

W Warszawie, w dniach 20-22 października odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w sumo, na których wystartowało czworo zawodników UAKS „Podlasie” Białystok. W Reprezentacji Polski w MEK U-16 walczyli: Monika Borowska – waga 50 kg (uczennica XIV LO w Białymstoku) i Bartosz Boniecki – waga 85 kg (uczeń III LO w Białymstoku). Obaj zdobyli brązowe medale.

Ilustracja do artykułu P1120348.JPG

Monika Borowska, po wygraniu dwóch walk eliminacyjnych (z zawodniczkami Niemiec i Węgier), w półfinale uległa zawodniczce Natalii Esmenowej z Rosji, późniejszej złotej medalistce. W pojedynku o brązowy medal pokonała Alinę Mehilajnen z Estonii.

Bartosz Boniecki w pierwszym pojedynku uległ Timurowi Razumkowi z Rosji, następnie po wygraniu walki repasażowej z Zoltanem Pinterem z Węgier, w walce o brązowy medal, Bartosz pokonał Michała Krzysiaka z Dębicy.

***

W Reprezentacji Polski w MEJ U-18 walczyli:
KAROL STASIEWICZ – waga 80 kg i MATEUSZ TROFIMCZUK – waga 90 kg (obaj uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku).
KAROL STASIEWICZ i MATEUSZ TROFIMCZUK zdobyli w swoich wagach brązowe medale.
KAROL po przegraniu pierwszej walki z zawodnikiem Ilją Mrozowem z Rosji, późniejszym srebrnym medaliście, w repasażu zwyciężył Romela Seemanna z Estonii.
W walce o brązowy medal KAROL STASIEWICZ wygrał z Mammadlim Alisavtarem z Azerbejdżanu.

facebook