Dodana: 8 czerwiec 2018 11:41

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2018 11:41

Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim już w najbliższą sobotę w Białymstoku

9 czerwca br. (sobota) w Białymstoku odbędzie się Puchar Polski Poomsae. Są to zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. O zwycięstwo w konkurencjach poomsae indywidualne oraz poomsae synchroniczne par będą walczyć zawodnicy w 5 kategoriach wiekowych.

Ilustracja do artykułu Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim  (3).jpg

Wydarzeniem towarzyszącym Puchar Polski Poomsae – Białystok 2018 jest turniej Huzar Taekwondo Festival. Wystartują w nim adepci Taekwondo nie posiadający jeszcze uprawnień do startu w Pucharze Polski. W poprzedniej edycji tych zawodów najmłodszy zawodnik miał 6 lat, a najstarszy - powyżej 40.

Będzie to prawdziwe sportowe święto. W Huzar Taekwondo Festival rozegrane zostaną konkurencje sprawnościowe, gdzie liczyć się będzie m.in. szybkość zadawanych ciosów.

Dzieci będą również startować w konkurencji technicznej poomsae – indywidualnie oraz w parach ze swoimi kolegami i koleżankami oraz w Family Poomsae, gdzie towarzyszyć im będą rodzice.

Gospodarzem Mistrzostw jest Białostocki Klub Taekwondo Huzar, a organizatorem Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego. Zawody odbędą się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku, ul. Antoniuk Fabryczny 5/7. Impreza towarzysząca rozpoczyna się o godz. 9.00, a start Pucharu Polski Przewidziany jest na godz. 10.00.

Poomsae (czyt. pumse) to tzw. układy formalne, w których w odpowiedniej kolejności wykonuje się uderzenia i bloki. Sędziowie punktują dokładność wykonania każdego ruchu, prezentację zawodnika
i jego ekspresję. W poomsae występują harmonijnie połączone wszystkie techniki obrony i ataku, kształtujące umiejętności walki z jednym lub wieloma przeciwnikami. Kolejność ruchów jest ściśle określona. Ruchy powinny być silne, skoncentrowane i rytmiczne przy zachowaniu stabilnej pozycji ciała.
Oglądanie najlepszych zawodników z całej Polski jest dla widzów niezapomnianym przeżyciem, zarówno sportowym, jak i estetycznym.

Taekwondo to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich. W dosłownym tłumaczeniu słowo Taekwondo oznacza Tae - stopa, noga; Kwon - pięść; Do - droga, sposób.

Puchar Polski Poomsae – Białystok 2018 objęli Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Białegostoku oraz Wojewoda Podlaski.

Wydarzenie na Facebook'u


Program Zawodów
- 9.06.2018 r. - sobota

Huzar Taekwondo Festival:

9.00 - Konkurencje sprawnościowe

10.00 - Konkurencje poomsae indywidualnego

11.15 - Konkurencje mieszanych par synchronicznych

12.00 - Dekoracja zwycięzców

12.30 - Uroczyste otwarcie zawodów

 

Puchar Polski Poomsae – Białystok2018

13.30 - Konkurencje poomsae

15.30 - Dekoracja zwycięzców

facebook