Dodana: 11 grudzień 2017 09:41

Zmodyfikowana: 11 grudzień 2017 09:41

Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików

9 grudnia we Wrocławiu odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików, w zawodach wystartowało 480 zawodników z całej polski. Z Suwałk na zawody pojechało pięcioro zawodników. Czworo młodzików: Gabriela Hołdyńska, Jolanta Płońska, Tomasz Kluczyński, Adrian Bugieda i jeden junior młodszy: Piotr Barwicki. Wszyscy zawodnicy startowali po raz pierwszy na Pucharze Polski.

Nowicjuszom nie udało się tym razem, zdobyć medalu. Po wygraniu pierwszych pojedynków odpadli w ósemkach przed strefą medalową, zajmując miejsca 5-8. Dobrze zaprezentowało się startująca w kata Gabriela Hołdyńska na 43 startujące zawodniczki zajęła 4 miejsce w kata młodziczek, wynik wysoki ale najsmutniejszy dla sportowca, bo poza podium i bez medalu.

9 grudnia, obecnie najlepszy młodzieżowiec i senior z Suwałk - Damian Biłbak startował w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Rosyjskiej organizacji KWU. Damian wygrał swój pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Turcji wchodząc do ćwierćfinałów. W ósemce spotkał na swojej drodze doświadczonego Mistrza Świata z Rosji Farida Kasumova, który tym razem też okazał się lepszy. Damian przegrał z Rosjaninem przed czasem przez skuteczną technikę ręczną na tułów, rosyjski zawodnik został Wicemistrzem Świata ulegając w finale zawodnikowi z Armenii Arturowi Arushanyanovi.

Za tydzień w Koszalinie ostatni start karateków w tym roku. Sześcioro zawodników pojedzie walczyć o medale na mistrzostwa Polski Juniorów (Aleksandra Rybacka, Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys) oraz młodzieżowców (Michał Karpowicz, Damian Biłbak, Daniel Biłbak).