Dodana: 7 wrzesień 2017 08:48

Zmodyfikowana: 7 wrzesień 2017 08:50

Polsko - rosyjska wymiana młodzieży

Uczniowski Klub Sportowy Kaliber współpracuje z młodzieżą z wielu krajów. Tym razem realizował projekt z klubem DOSAAF z Kaliningradu. Dzięki dofinansowaniu z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz współpracy z miastem Białystok młodzież polska i rosyjska mogła wzajemnie się poznawać, budować nowe relacje.

Ilustracja do artykułu IMGP8503.JPG

W lipcu grupa zawodników z Kaliningradu pod opieką trenerów przyjechała do Polski. Wspólnie z naszymi zawodnikami zorganizowali zawody strzeleckie wykorzystując nowoczesne tarcze elektroniczne, niedawno zakupione przez klub Kaliber. Młodzież uczyła się od siebie nawzajem, zdobywała nowe umiejętności, odkrywała swoje talenty organizatorskie. Główny temat projektu to „Innowacyjny świat - jak nowoczesne technologie zmieniają życie młodych ludzi”. Dzięki dodatkowo zorganizowanym zajęciom i zwiedzaniu Białegostoku uczestnicy projektu poznawali również historię i kulturę naszego miasta. Wycieczka zabytkowym „ogórkiem” była dodatkową atrakcją dla wszystkich.

 

W sierpniu obie grupy młodzieży spotkały się w Kaliningradzie.
- Zwiedziliśmy strzelnicę, rozegraliśmy turniej strzelecki, mogliśmy postrzelać z broni z okresu II wojny światowej. Mieliśmy świetną okazję, żeby poznać miasto, jego historię i zabytki. Wszystkim najbardziej podobało się zwiedzanie Muzeum Bursztynu i wnętrza łodzi podwodnej- opowiadają uczestnicy wycieczki

 

Projekt był efektem wcześniejszej współpracy klubów i pozwolił młodym ludziom poznać się, współpracować, przełamywać stereotypy.
 - Liczymy na to, że w przyszłości będziemy mogli kontynuować współpracę i dalej ją rozwijać – podkreślają sportowcy

 

 

 

 

facebook