Dodana: 6 październik 2017 12:07

Zmodyfikowana: 6 październik 2017 12:07

Polska wygrała z Armenią 6:1. W niedzielę mecz z Czarnogórą

Polska wygrała w Erywaniu z Armenią 6:1 (do przerwy 3:1) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Trzy bramki zdobył Robert Lewandowski, który z 50 trafieniami jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji.

Strzelanie goli rozpoczął w drugiej minucie Kamil Grosicki, po podaniu z prawej strony Łukasza Piszczka. To 10. bramka skrzydłowego Hull City w reprezentacji, wszystkie za kadencji Nawałki.

W 18. minucie Polska prowadziła już 2:0, a bramkę zdobył Robert Lewandowski, który skutecznie wykonał rzut wolny z ok. 20 metrów. Siedem minut później podwyższył na 3:0, tym razem po strzale z rzutu wolnego z... pięciu metrów, podyktowanego za złapanie piłki przez bramkarza Grigora Meliksetjana po podaniu od zawodnika swojej drużyny.

W 39. minucie Howhannes Hambardzumjan pokonał strzałem głową polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego.
W drugiej części meczu na 4:1 podwyższył Jakub Błaszczykowski, który uzyskał pierwszego gola w tych eliminacjach. W 64. minucie do siatki, po podaniu Grosickiego, trafił z bliska Lewandowski, a w 89. minucie wynik po zagraniu Błaszczykowskiego ustalił Rafał Wolski, zdobywając swoją pierwszą bramkę w kadrze.

Po dziewięciu kolejkach polscy piłkarze mają w grupie E 22 punkty. Piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w niedzielę z Czarnogórą. Mecz odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie, a biało-czerwonym wystarczy remis, aby przypieczętować awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.