Dodana: 5 listopad 2017 09:01

Zmodyfikowana: 5 listopad 2017 09:01

Piłka ręczna. SPR Nowe Piekuty wrócił do gry

Rozpoczął się sezon III ligi mężczyzn. W pierwszym meczu SPR Nowe Piekuty wygrał z Ełckim Klubem Sportowym Szczypiorniak 32:29. Znamy już termin kolejnego spotkania.

Ilustracja do artykułu img_20171029_165523.jpg

Podopieczni Piotra Tymińskiego pojechali do Ełku w osłabionym składzie. Szczypiorniści wiedzieli, że to będzie trudne spotkanie. Tak właśnie było… Początek spotkania w wykonaniu SPR-u był bardzo słaby (8:3). Zawodnicy z Nowych Piekut pokazali jednak, że gra zespołowa może wyprowadzić zespół na zwycięską drogę. Dobra dyspozycja Marcina Piekutowskiego i Mariusza Jankowskiego pozwoliła drużynie odrobić straty. Po pierwszej połowie EKS prowadził zaledwie jedną bramką (14:13). W drugiej odsłonie kapitalnie zagrali młodzi zawodnicy, którzy wzięli ciężar gry na siebie. Świetna gra Rafała Kostro i Mateusza Krassowskiego zrobiła dużą różnicę gry, w efekcie czego SPR wygrał ze Szczypiorniakiem.

- Nasi młodsi koledzy zagrali świetny mecz. Cieszy fakt, że pewnie wchodzili w akcję i nie bali się zaryzykować – mówił kołowy, Adrian Kostro. – Naszym atutem jest zespołowość. Tu należą się ogromne podziękowania dla naszego trenera, dzięki któremu mamy rewelacyjną atmosferę w drużynie. W drużynie przez duże „D”! Porównując nasze początki z obecną sytuację stwierdzam, że nie ma już u nas indywidualności. Jesteśmy my! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – dodał.

Kolejny mecz odbędzie się 19 listopada w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Przeciwnikiem SPR-u będzie UKS Jaćwingowie Gołdap. – Do następnego meczu będziemy musieli nieco poczekać. W tym czasie rozegramy jakieś sparingi. Na razie skupiamy się na treningu – wyjaśniał trener. - Przed nami pierwszy w tym sezonie mecz u siebie. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie – zakończył.

Więcej informacji o drużynie i przyszłym meczu 

facebook