Dodana: 27 październik 2017 08:44

Zmodyfikowana: 27 październik 2017 08:44

Piłka ręczna. SPR Nowe Piekuty w Podlaskiej III Lidze Mężczyzn

W poprzednim sezonie SPR Nowe Piekuty bardzo dobrze radził sobie w III Lidze Mazowieckiej, gdzie ustąpił jedynie Warszawiance. Czas na zmiany… W sezonie 2017/18 piekuccy szczypiorniści będą rywalizować w Podlaskiej III Lidze Mężczyzn.

Ilustracja do artykułu 14918832_1353395278004258_7798746467573761278_o.jpg

Tamten sezon na pewno zapamiętamy na długo. Mimo kilku słabych meczów, utrzymywaliśmy dobry poziom gry. Poprawiliśmy się względem minionych sezonów. Graliśmy z zawodnikami, którzy mieli swoje epizody w wyższych ligach i nie wypadaliśmy przy nich źle. Dzięki temu poprawiliśmy też nasze morale, co wpływało na pozytywną atmosferę w zespole. Mam nadzieję, że ten sezon będzie jeszcze lepszy – mówił król strzelców ubiegłego sezonu, Marcin Piekutowski. – Dziękuję wszystkim za wsparcie jakie otrzymywaliśmy z trybun, na fan page’u, czy w różnych rozmowach. To na pewno dodało drużynie, jak i mnie samemu skrzydeł. Osiągnąłem ten indywidualny sukces zarówno dzięki kolegom z drużyny, jak również kibicom. Bez Was nie ma nas! – dodał „Mały”.

Czas na zmiany… W sezonie 2017/18 piekuccy szczypiorniści będą rywalizować w Podlaskiej III Lidze Mężczyzn. – Dotychczas graliśmy w mazowieckiej lidze. Na ten sezon zgłosiło się do niej bardzo dużo drużyn, z różnych zakątków Polski, jak chociażby Łódź, czy Płock. Wiązało się to z dużym obciążeniem finansowym względem licznych wyjazdów. Musieliśmy podjąć decyzję o zmianie ligi. Działanie to było podyktowane niestabilną i… nie oszukujmy się – nienajlepszą sytuacją finansową. Mimo chęci i różnych starań nie stać nas było na grę w lidze mazowieckiej. Uważam jednak, że podlaska liga nie jest gorsza i na pewno będziemy chcieli w niej namieszać – wyjaśniła Sekretarz SPR-u, Aneta Dorotkiewicz.  

Modyfikacji uległ także skład piekuckiej drużyny. W tym sezonie zobaczymy kilku nowych zawodników. Do SPR-u dołączyli: Adrian Niemyjski, Jakub Śliwowski, Gustaw Zakrzewski, Mariusz Kondratiuk czy też Patryk Szymborski. Powrót na boisko zaliczą także bracia Piekutowski – Michał i Marcin. Do składu po rocznej przerwie wróci Maciej Falkowski i jeśli zdrowie pozwoli – Kamil Pruszyński.

W sezonie 2017/18 SPR Nowe Piekuty będzie rywalizował z:
- Ełckim Klubem Sportowym „Szczyporniak”,
- BESTIOS-em Białystok,
- MLKS-em Czarni Olecko,
- UKS-em Jaćwingowie Gołdap.

W najbliższą niedzielę SPR pojedzie do Ełku po pierwsze ligowe punkty. Mecz ze „Szczypiorniakiem” rozpocznie się o godzinie 17:00.

- Mieliśmy krótki, ale intensywny okres przygotowawczy. Postaramy się dobrze rozpocząć ten sezon. Mam nadzieję, że cała nasza kibicowska brać będzie trzymać za nas kciuki – apelował trener Piotr Tymiński.

Więcej informacji

facebook