Dodana: 11 czerwiec 2018 08:54

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2018 08:54

Osti Sport Strefa X zwycięzcami czwartej edycji Electrum Ekiden

Zwycięzcami rozgrywanego w niedzielę (10 czerwca) Electrum Ekiden, charytatywnej sztafety maratońskiej została drużyna OSTI SPORT STREFA X, której zawodnicy maratoński dystans pokonali w 02:27:35. Na podium stanęli także: 18. BIAŁOSTOCKI PUŁK ROZPOZNAWCZY z czasem 02:38:16 oraz 3T RUNNERS którzy pokonali trasę maratonu z czasem 02:40:38.

To była rekordowa edycja charytatywne sztafety maratońskiej, która już po raz czwarty odbyła się w Białymstoku. W biegu głównym wystartowało 229 drużyn liczących po 6 osób. Rywalizujące w sztafecie drużyny razem musiały pokonać maratoński dystans czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn przebiegli w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km. W tym biegu jednak nie statystyki, ale konkretne efekty były najważniejsze. Od liczby startujących drużyn zależała bowiem skala wsparcia, na jakie mogli liczyć podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Jedna trzecia opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz Fundacji Pomóż Im.

ZWYCIĘZCY KLASYFIKACJI DODATKOWYCH

Oprócz klasyfikacji ogólnej w ramach Electrum Ekiden rozegrano zawody w kilku kategoriach dodatkowych. Najszybszą sztafetą kobiecą została drużyna 3T TOTALNIE PRZETRENOWANE, która najszybciej spośród 16 zgłoszony sztafet kobiecych ukończyła dzisiejszy bieg. Pierwsze miejsce w klasyfikacji mężczyzn wśród 33 zgłoszonych sztafet zajęła drużyna OSTI SPORT STREFA X.

Klasyfikację przedsiębiorców wygrała drużyna 18. BIAŁOSTOCKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO. W klasyfikacji rywalizowało aż 103 drużyny!

Ostatnia kategoria dodatkowa to klasyfikacja akademicka i rozgrywane w jej ramach Akademickie Mistrzostwa Electrum Ekiden. Wystartowało w nich aż 13 drużyn reprezentujących białostockie uczelnie. Najszybszą pośród nich okazała się sztafeta WYDZIAŁU MECHANICZNEGO POLITECHNIKI.

Pełne wyniki wraz z czasami poszczególnych zespołów w poszczególnych kategoriach

EKIDEN MINI

Dzień przed biegiem dorosłych, w sobotę odbyła się sztafeta dzieci. W Ekiden Mini wystartowało aż 150 drużyn dziecięcych liczących po czterech milusińskich. Każdy z uczestników musiał pokonać dystans 400m.

Atmosferę tego wyjątkowego biegu oddaje przygotowany przez organizatorów film.