Dodana: 26 styczeń 2018 08:32

Zmodyfikowana: 26 styczeń 2018 08:32

Młodzicy i juniorzy z Dojlid najlepsi

W ostatnią niedzielę w Grajewie odbył się turniej Grand Prix Województwa w kategorii młodzików i juniorów. Zdecydowanie najlepsi okazali się wychowankowie UKS Dojlidy zostawiając daleko z tylu zawodników z innych klubów.

Ilustracja do artykułu romanowicz, patejczuk, gryk, kurlenda.jpg
W Grajewie bezkonkurencyjni okazali się: juniorka Kamila Gryko, junior Marcin Olszewski i młodzik Kamil Gryk. Wszyscy w nagrodę pojadą w lutym na zawody z cyklu Grand Prix Polski. Szansę reprezentowania województwa podlaskiego i Dojlid Białystok dostaną też ci, którzy zajęli drugie miejsca - juniorka Weronika Mielnicka, młodziczka Alicja Jarkowska i młodzik Szymon Patejczuk.
- Uzyskanie sześciu z ośmiu miejsc na Grand Prix Polski najlepiej świadczy o naszej pozycji w regionie w tych kategoriach wiekowych. Szczególnie widać to w kategorii juniorek, gdzie w czołowej szóstce znalazło się aż pięć naszych zawodniczek. Wśród młodzików zajęliśmy całe podium, bo trzeci w Grajewie był Maciej Perkowski - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
A w wekeend duża grupa naszych tenisistów powalczy w Łomży w turnieju Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. W turnieju głównym pewne miejsca mają: Kamila Gryko, Sandra Kozioł, Przemysław Walaszek i Marcin Olszewski. W kwalifikacjach wystartują: Aleksandra Jarkowska, Julia Jackowska, Jakub Chojnacki, Krzysztof Kurlenda, Paweł Piszczatowski, Mateusz Repke, a także... Yongyin Li.
- Regulamin dopuszcza start obcokrajowców, a Li nie wystąpił w ostatnim meczu Lotto Superligi z powodu grypy żołądkowej i chcemy wiedzieć, w jakiej jest dyspozycji. W najbliższy wtorek czeka nas bowiem kolejne spotkanie ligowe - tłumaczy Piotr Anchim.
Trzymamy kciuki za udany start naszych zawodników w Łomży.
facebook