Dodana: 11 październik 2017 08:00

Zmodyfikowana: 11 październik 2017 08:00

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce ponownie w Suwałkach

10.10.2017 r. w samo południe w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się spotkanie organizatorów przyszłorocznych PZLA Mistrzostw Polski. Już trzeci rok z rzędu w gronie wyróżnionych miast-gospodarzy najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce znalazły się Suwałki.

Ilustracja do artykułu PLZA1.png

Obecny na spotkaniu Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, otrzymał z rąk Henryka Olszewskiego, twórcy sukcesów m.in. Tomasza Majewskiego i Krystyny Zabawskiej (z domu Danilczyk), a obecnie Prezesa zarządu Polskiego Związki Lekkiej Atletyki, okolicznościową nominację. W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w drugi weekend czerwca (9-10).

Mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. Konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie.

Przyznanie Miastu Suwałki prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie władz miasta w rozwój „królowej sportu”. Suwałkom zostało powierzone zorganizowanie zawodów, których do tej pory nie było w kalendarzu imprez lekkoatletycznych

Źródło: OSIR Suwałki

facebook