Dodana: 26 wrzesień 2017 08:07

Zmodyfikowana: 26 wrzesień 2017 08:09

Lotto Superliga. To będzie trudny, ale i ciekawy sezon

Wtorek - 26 września, godz. 18, hala w Drzonkowie. To tu sezon 2017/18 Lotto Superligi zainauguruje drużyna Dojlidy Wschodzący Białystok. Ich rywalem będzie Palmiarnia Zielona Góra i będzie to trudny początek rozgrywek.

Ilustracja do artykułu kibice 2.jpg

Cały sezon będzie ciężki, ale i bardzo ciekawy. Wszystkie drużyny wzmocniły się i Lotto Superliga jest piekielnie mocna. Każdy mecz będzie bitwą. A o tym, że rozgrywki zapowiadają się przy tym niezwykle ciekawie najlepiej świadczy to, że na inaugurację skazany na pożarcie beniaminek – Spójnia Warszawa, ograł 3:1 mistrza kraju Bogorię Grodzisk Mazowiecki – mówi menadżer Dojlid Wschodzący Białystok Piotr Anchim.

 

W klubie zmieniła się nie tylko nazwa, ale i skład. Odeszli Białorusin Aleksander Khanin i reprezentant Hongkongu Ho Kwan Kit. Pozyskaliśmy natomiast kilku zawodników. Dołączyli Chińczycy Yongyin Li oraz Yu Zhou, ale w pierwszej części sezonu zaprezentuje się w barwach zespołu trenera Marcina Jarkowskego Hindus Ghosh Soumyajit.

 

Tenisista z Indii jest już z nami od kilku dni. To bardzo widowiskowo grający zawodnik, a do tego bardzo wszechstronny. Dobrze czuje się zarówno w ataku, jak i w defensywie i mam nadzieję, że jego pozyskanie będzie strzałem w dziesiątkę - kontynuuje menadżer.

 

Obok Ghosha o sile Dojlid Wschodzący Białystok stanowić będą: kapitan zespołu Wang Zeng Yi, który niedawno został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) poprzedniego sezonu oraz Białorusin Paweł Platonow.

 

Naszym celem jest przynajmniej powtórzenie zajętego w minionych rozgrywkach piątego miejsca, a po cichu myślimy o jego poprawieniu. Będzie to jednak piekielnie trudne, bo rywale są bardzo mocni – uważa Piotr Anchim.

 

Zaczynamy meczem z Palmiarnią, która w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie ograliśmy.

 

– Tyle, że wtedy w ekipie rywali brakowało ich asa – Taku Takakiwy. Teraz Japończyk prawdopodobnie wystąpi. Uważam, że szanse obu drużyn są równe, a o wyniku zadecyduje ustawienie i dyspozycja dnia – dodaje menadżer naszego klubu.

 

 

PRAWDOPODOBNE SKŁADY

Palmiarna Zielona Góra: Taku Takakiwa, Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi.

 

Dojlidy Wschodzący Białystok: Wang Zeng Yi, Paweł Platonow, Ghosh Soumyajit

 

INNE MECZE 1. KOELJKI

Wtorek, godz. 18: Warta Kostrzyn - Unia-AZS AWFiS Gdańsk, Firbain AZS Politechnika Rzeszów - Dekorglass Działdowo, 3S Polonia Bytom - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, Kolping Frac Jarosław - Morliny Ostróda.

 

Spójnia Warszawa - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

facebook