Dodana: 3 lipiec 2018 13:54

Zmodyfikowana: 3 lipiec 2018 13:54

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu. MUKS „Olimpijczyk” Suwałki z medalami i rekordem

MUKS „Olimpijczyk” Suwałki oraz UKS ,,Delfin'' Piotrków Trybunalski to dwa kluby, które exaequo zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zakończonych w niedzielę mistrzostw Polski w pływaniu 14-latków, jakie odbyły się na 50-cio metrowej pływalni w olsztyńskiej Aquasferze.

Suwałki reprezentowali: Julia Gwaj, Zuzanna Sztukowska, Sara Zapolska, Bartosz Birk i Filip Kosiński.

Rekordy życiowe, rekord Polski i medale sprawiły, że suwalczanie uplasowali na 21 miejscu wśród 148 klubów startujących w Mistrzostwach Polski.

Poza zasięgiem rywali był Filip Kosiński, który jako jedyny z chłopców startując w pięciu możliwych konkurencjach wywalczył komplet pięciu złotych medali okraszonych dodatkowo rekordem Polski w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym.

W Mistrzostwach Polski podopieczny Edwarda Deca uzyskał w każdym starcie świetne czasy otwierające tegoroczne rankingi 14-latków :

- 100 m. stylem motylkowym 57,45

- 200 m. stylem grzbietowym 2:09,47 nowy rekord Polski 14- latków

- 50 m. stylem grzbietowym 28,04

- 200 m. stylem zmiennym 2:13,57

- 100 m. stylem grzbietowym 59,59

Na 17-tym miejscu w Polsce uplasowała się Julka Gwaj w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym uzyskując w finale czas 5:34,76.