Dodana: 11 styczeń 2018 14:36

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2018 14:36

Lekkoatleci „Hańczy” Suwałki Podsumowali Sezon 2017

Na corocznym Podsumowaniu minionego sezonu w Aguaparku spotkali się członkowie i sympatycy królowej sportu, rozpoczynając 41 rok swojej działalności.

Ilustracja do artykułu DSC_1197.JPG

Historia tego zasłużonego nie tylko dla miasta,  ale i polskiej lekkiej atletyki Klubu datuje się od 12 grudnia 1977 roku. Z inicjatywy Rady Wojewódzkiej Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach powołano wówczas Ludowy Klub Sportowy „Hańcza” , pod patronatem Wojewódzkiego Związku Kółek Rolniczych.
W tracie wieloletniej działalności w klubie funkcjonowały szachy, akrobatyka sportowa i piłka ręczna dziewcząt. Lekka atletyka od początku działalności pełniła wiodącą rolę, dochowując się wielu reprezentantów kraju i medalistów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.iniony sezon sportowy zaowocował wieloma osiągnięciami zawodników reprezentujących przede wszystkim kategorię U16 i U18. Zawodnicy ci poczynili spore postępy i przysporzyli nam wiele radości wynikami uzyskanymi w najważniejszych zawodach.

Maciek Pietras zdobył tytuł wicemistrza kraju w 10-boju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie, Emilia Michałowska /wzwyż/ i Gabriela Butkiewicz /oszczep/ wywalczyły odpowiednio srebro i brąz na Mistrzostwach Polski U16 w Białej Podlaskiej. Łącznie zawodnicy U16 i U18 zdobyli 45 medali i 59.5 pkt w zawodach mistrzowskich w Systemie Sportu Młodzieżowego. Nagrody za osiągnięcia oprócz w/w  otrzymało 11 kolejnych zawodników:   Agata Andryszczyk, Daria Bobrowska , Kornel Rybacki, Zuzanna Strzyżewska, Inez Strzyżewska , Kamil Brankiewicz, Patryk Makowski, Natalia Sak, Radosław Pomian, Gabriela Staniewicz i Adam Andrejczyk. Za pracę szkoleniową podziękowano także nauczycielom i trenerom : Wandzie Bujnowskiej, Dorocie Ćwikowskiej, Magdalenie Roguckiej, Jurkowi Zalewskiemu i Agnieszce Kozłowskiej.

Nasza najlepsza zawodniczka, olimpijka Maria Andrejczyk nie startowała w zawodach, lecząc operowany bark prawej ręki. Życzymy Majce super zdrowia i jak najlepszego przygotowania się do sezonu 2018, w tym najważniejszej imprezy, jaką będą  Mistrzostwa Europy w Berlinie, w dniach 7 – 12 sierpnia.

12 października ubiegłego roku przeprowadziliśmy Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu, wybierając nowy Zarząd na kolejną kadencję. Prezesem został Dariusz Siwicki, Wiceprezesem wybrano Karola Sikorskiego, trenera M. Andrejczyk, funkcję Sekretarza pełni Jarosław Jutkiewicz, członkami Zarządu zostali: Agnieszka Kozłowska, Magdalena Rogucka, Dorota Śliwińska i Piotr Zieliński, dyrektor SP nr 11, szkoły odnoszącej sukcesy w rywalizacji krajowej i wojewódzkiej w lekkiej atletyce.

źródło: LKS Hańcza

facebook