Dodana: 8 czerwiec 2018 11:01

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2018 11:01

KS Sumo Koluch Białystok po raz dziesiąty Mistrzem Polski w Koluchstyl

W niedzielę, 3 czerwca w Białymstoku w SP Nr 50 im Św. Jadwigi Królowej Polski przy ul. Pułaskiego 96 od rana zmagali się najlepsi zawodnicy z 22 klubów z całej Polski oraz gościnnie kadra z Mongolii.

Ilustracja do artykułu koluchstyl-walka-001.jpg

Mistrzostwa Polski rozegrane zostały w 10 kategoriach seniorskich i 6 juniorskich. Mongołowie gościnnie wystartowali w zawodach zdobywając 4 brązowe medale. Wszystkie walki były bardzo zacięte, gdyż kilka klubów z Polski walczyło o tytuł najlepszego klubu kraju. Jednak bezapelacyjnie najlepsi okazali się Białostoczanie. KS Sumo Koluch obronił kolejny tytuł Mistrza Polski i po raz dziesiąty został najlepszą drużyną w Polsce. Oprócz KS Sumo Koluch wspaniale  spisali się także zawodnicy UAKS Podlasie Białystok.  Przyznać należy, że poziom przygotowawczy wszystkich zawodników był bardzo wysoki. Aktualni medaliści świata przy tak silnej konkurencji mieli problem z dotarciem do finału. Jest to dobre rokowanie dla rozwoju dyscypliny. Świadczy o zainteresowaniu dyscypliną,  rzutuje bezpośrednio na podniesienie poziomu umiejętności najlepszych zawodników   oraz zwiększa rotację w Reprezentacji Polski w Koluchstyl. X Mistrzostwo Polski białostockiego klubu to niewątpliwie zasługa Twórcy Stylu Wiesława Kolucha. Poświęcił on wiele czasu najlepszej drużynie kraju i niepodważalnie najlepszej w świecie. Po zdobyciu kolejno  10 drużynowych Mistrzostw Polski Wiesław Koluch postanowił przekazać funkcję trenera drużyny Białegostoku dla swojego syna Wiesława Karola Kolucha. Liczne obowiązki prezydenta Światowej Organizacji Koluchstyl nie  pozostawią wiele czasu na treningi.

Rekordowe mistrzostwo /10 lat z rzędu/ to sukces  dla zawodników, trenerów, działaczy  Koluchstyl oraz sponsorów.

Był to ostatni turniej przed wyjazdem naszych zawodników do Dżakarty na II Otwarte Mistrzostwa Azji w Koluchstyl, które rozegrane będą podczas Igrzysk Azjatyckich w lipcu. 

***

WYNIKI

KS Sumo Koluch

I miejsca – Katarzyna Waluk, kat +74, Jan Romanowski, kat. 74 kg, Paweł Zimnoch kat. 109 kg, Agnieszka Owczarczuk, kat. 64 kg juniorki

II miejsca – Julia Łodzińska, kat 74 kg, Edward Koluch, kat. +109 kg, Patryk Pietrzeniak, kat.  82 kg

III miejsca – Piotr Cwalina, kat. 92 kg, Karol Sobolewski, kat. 74 kg, Piotr Kułakowski, kat. 74 kg, Grzegorz Cwalina, kat. 60 kg junior, Agnieszka Owczarczuk, kat. 65 kg,  Joanna Kruk, kat. 58 kg

UAKS Podlasie Białystok

I miejsce Dariusz Ryżykow, kat. 82 kg

II miejsce – Bartosz Łętowski, kat. 91 kg

Michałowo

II miejsce – Patryk Hojka, kat. 60 kg junior

 

facebook