Dodana: 13 grudzień 2017 08:18

Zmodyfikowana: 13 grudzień 2017 08:18

East Games United 2017 – znamy triumfatorów białostockiej imprezy

East Games United 2017, który odbył się 12 grudnia, przez dwa dni odwiedziło 4 500 osób, spośród których aż 400 odwiedzających to gracze, którzy wzięli udział w rozgrywkach turniejowych. Impreza przyciągnęła tysiące entuzjastów gier, którzy z zapartym tchem śledzili mecze nie tylko na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, ale i w domach przed ekranami monitorów. Wydarzenie wsparły władze Miasta Białystok oraz uczelni.

Ilustracja do artykułu EGU2017_FIFA_zwyciezca.jpg

Rozgrywki sportów elektronicznych
Miniony weekend obfitował w e-sportowe emocje. Zawodnicy walczyli o nagrody o łącznej wartości 50 000 PLN ufundowane przez sponsorów wydarzenia, m.in. Lioncast, SteelSeries, Corsair, Trust Gaming i ROCCAT. Gracze rywalizowali ze sobą na takich platformach, jak m.in.: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone, StarCraft II, FIFA 18 oraz Tekken 7. Jako pierwsi swoje zmagania zakończyli zawodnicy StarCraft II: Legacy of the Void. Zwycięzcą turnieju został Paweł „Gremory” Pohl, który w wielkim finale pokonał 4 do 1 Tomasza „Prabuty” Pyka. W innej grze Blizzarda, karciance Hearthstone, najlepszy okazał się Tomasz „Elosik” Adamczuk, a drugie miejsce zajął Dawid „Edekheh” Mościcki. Dużą popularnością cieszył się również turniej FIFA 18. Wzięło w nim udział prawie 50 graczy. Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant ALSEN-Team – Kamil „Riptorek” Soszyński, który w decydującym meczu ograł 7 do 1 Adriana Karcza. Mistrzem EGU w Tekken 7 został Dawid Wesołowski – w walce o tytuł mistrza pokonał Łukasza Zajcewa.

Największą uwagę przyciągnęły zmagania w gry drużynowe, komentowane na żywo przez Łukasza „Prawusa” Ganczewskiego i Fryderyka „Veggiego” Kozioła. O tytuł najlepszej ekipy Counter-Strike: Global Offensive zmierzyły się drużyny reprezentujące bardzo wysoki poziom umiejętności. W finale CS:GO spotkali się gracze reprezentujący Codewise Unicorns i PACT. Mecz zakończył się po dogrywce w trzeciej mapie wynikiem 2:1 dla „Jednorożców”. Było to pierwsze turniejowe zwycięstwo tego młodego i utalentowanego zespołu Codewise. Zawodnicy zainkasowali czek na 2 500 PLN w gotówce i nagrody rzeczowe o łącznej wartości 9 500 PLN. W zawodach w League of Legends zwyciężyła drużyna Anti egirls egirls hunters, pokonując w finale 3 do 0 formację Majory Suchodolskiego. Organizatorzy wręczyli triumfatorom czek na kwotę 1050 PLN i nagrody rzeczowe o wartości 5000 PLN.

Moc atrakcji dla gości
Wszyscy, którzy w dniach 9 i 10 grudnia odwiedzili Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, mieli okazję wziąć udział w licznych atrakcjach. Jak podkreślają organizatorzy, East Games United 2017 to nie tylko e-sport. Zwiedzającym udostępniono specjalną strefę Free2Play, w której testowano najnowszy sprzęt sponsorów imprezy. Chętni mogli spróbować swoich sił w grach opartych na technologii wirtualnej rzeczywistości lub zagrać na retro konsolach i PlayStation 4. Dodatkowo, partnerzy akcji przygotowali wiele gier planszowych, karcianych i bitewnych, które były do dyspozycji gości przez całą imprezę.

Fani programowania wzięli udział w Game Jam, czyli w 30-godzinnym maratonie tworzenia gier wideo. Najlepsza okazała się produkcja EGID Studio. Ich gra, zatytułowana Kingdom: Throne of Misery, polega na sterowaniu dwugłowym smokiem i niszczeniu budynków w pobliskiej wiosce. Czteroosobowa drużyna wróciła do domów z nagrodami o wartości 2 000 PLN. Ogłoszono również laureatów FreeGalaktus 2017 – konkursu gier niezależnych, do którego zgłoszono aż 125 tytułów z 35 krajów. Jury zdecydowało się nagrodzić projekt Don't Escape: 4 Days in a Wasteland autorstwa polskich deweloperów z Scriptwelder. W głosowaniu internatów zwyciężyła gra Football Tactics ukraińskiego studia Creoteam.

facebook