Dodana: 6 wrzesień 2018 08:54

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2018 08:54

Deszcz przerwał czwartoligowy mecz w Grajewie

Środowy mecz IV ligi piłki nożnej Warmia Grajewo – Tur Bielsk Podlaski został przerwany po pierwszej połowie z powodu ulewnego deszczu. Początek meczu, to ładna letnia pogoda. Jednak w trakcie spotkania zaczęły pojawiać się chmury i zaczęło padać. Z każdą chwilą deszcz stawał się coraz intensywniejszy, a w przerwie było to wręcz oberwanie chmury. I kiedy płyta stadionu zaczęła pokrywać się kałużami wody, sędziowie podjęli decyzję o odwołaniu meczu. O dokończeniu wkrótce zadecyduje Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Ilustracja do artykułu mecz w grajewie (1).JPG

Ligowa potyczka na szczycie tabeli rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gości, którzy przez 45 minut mieli kilka niezłych okazji do strzelenia przynajmniej jednej bramki. Gospodarze rzadko atakowali i musieli się skupić na grze w liniach obronnych.

Już w 4. minucie z daleka uderza Paweł Zawadzki, a z wielkimi kłopotami broni Łukasz Sobolewski. Za chwilkę błąd obrony i ponownie Zawadzki silnie strzela tuż obok słupka. Po tym zachęceni goście często gościli pod polem karnym gospodarzy, którzy swe kontrataki kończyli z reguły przed polem karnym. Warmia pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 26. minucie. Jednak zagranie Janusza Stankiewicza przeszło obok bramki. Kilka minut później Rafał Kozikowski nie opanował piłki w środku pola karnego, a dobitka Mateusza Cybulskiego trafia w plecy obrońcy. W 35. minucie Tur nie wykorzystuje błędu bramkarza i tylko rzut rożny. Za chwilkę Dawid Kondratowicz strzela tuż nad poprzeczką, a kolejny rajd Tomasza Dzierzgowskiego kończy się zagraniem w pole karne, które pewnie wyłapuje Paweł Bondziul. W 42. minucie tylko przepiękna interwencja Sobolewskiego ratuje gospodarzy przed utratą bramki. Po chwili Zawadzki strzela tuż obok słupka. W tym momencie rozpoczyna się ulewa.

W trakcie przerwy nadal intensywnie padało i sędziowie po kilkunastu minutach i oględzinach płyty podjęli decyzję o odwołaniu spotkania. Teraz trzeba poczekać na termin dokończenia meczu.

W najbliższą sobotę Warmia jedzie na mecz do Augustowa z dobrze spisującą się Spartą. Początek o godz. 15.oo.

WJ

WARMIA GRAJEWO – TUR BIELSK PODLASKI 0 : 0 po I połowie. Mecz odwołany z powodu stanu boiska po opadach deszczu.

WARMIA: Sobolewski – Arciszewski, Randzio, Stankiewicz, Edison,Cybulski, Mirva, Mikucki, Kozikowski, Dzierzgowski, Kondratowicz. Trener: Leszek Zawadzki.

TUR: Bondziul – R. Kulikowski, Kosiński, Zawadzki, Niemczynowicz, Pęza, Łochnicki, Stypułkowski, Lewczuk, Walczuk (31 Falkowski), K. Kulikowski. Trener: Paweł Bierżyn.

Żółte kartki: Dzierzgowski (Warmia).

Sędziowali: Konrad Lewończuk jako główny oraz Michał Renkiewicz i Piotr Ukalski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).