Dodana: 5 grudzień 2014 08:23

Zmodyfikowana: 5 grudzień 2014 08:23

Zawodnicy KAISHO Białystok z medalami XXIX Mistrzostw Europy

W dniach 28-30.11.2014 r. w Zurychu odbyły się XXIX Mistrzostwa Europy Karate - Do Shotokan ESKA (European Shotokan Karate-Do Association) Młodzików, Kadetów, Juniorów i Seniorów.

Na starcie stanęło 422 zawodników z 20 krajów. W składzie Reprezentacji Polski znalazło się 5 zawodników KAISHO Białystok. Najlepiej z nich zaprezentowali się: Szymon Ołowski i Michał Chojnowski, którzy wraz z Maciejem Boguszewskim (Bodaikan Szczecin) oraz Michałem Parczewskim (KKS Lębork) wywalczyli brązowy medal w kumite drużynowym juniorów. Najbliżej medalu indywidualnego była Karolina Klepacka, która w kumite młodziczek zajęła 5 miejsce ulegając jedynie w walce o wejście do półfinału późniejszej Mistrzyni Europy Royle Leeanne z Irlandii. Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy zdobyła 16 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych co uplasowało naszą ekipę na miejscu pierwszym w klasyfikacji medalowej.

Drugie miejsce zajęli Rosjanie, a trzecie reprezentacja Węgier. Warto nadmienić, iż trenerem i selekcjonerem Kadry Polski jest trener KAISHO Białystok - Marek Ołowski.