Dodana: 10 wrzesień 2014 08:03

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2014 08:03

Szermierze UKS 13 najlepsi w Polsce

Doskonale rozpoczęli nowy sezon 2014/15 szabliści z Białegostoku. I Puchar Polski Kadetów rozegrany 6.09.2014 w Katowicach padł łupem UKS 13 Białystok zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Marta Mazurek zajęła 1 miejsce wygrywając w finale 15-8 z Martyną Maksym KKSZ Konin, Urszula Kurzyna (aktualna wicemistrzyni Polski młodziczek) zajęła 5 miejsce.

Piotr Kurzyna po pokonaniu 15-10 Cezarego Białeckiego z MUKS Victor Warszawa również stanął na najwyższym stopniu podium, Mateusz Prokopowicz zajął 3 miejsce.

Nasi zawodnicy są bardzo wysoko sklasyfikowani na liście Polskiego Związku Szermierczego (lista jest „krążąca” i zawiera wyniki z roku ubiegłego) i zajmują odpowiednie lokaty:

• Marta Mazurek – 1 miejsce
  • Piotr Kurzyna – 2 miejsce
  • Mateusz Prokopowicz – 4 miejsce

Cały sezon przed nami, jest o co walczyć, czołowa czwórka zawodników na koniec sezonu zapewni sobie start na Mistrzostwach Europy Kadetów, a trójka na Mistrzostwach Świata Kadetów.