Dodana: 30 wrzesień 2014 07:33

Zmodyfikowana: 30 wrzesień 2014 07:33

Srebrny medal Oliwii Kiołbasy na Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach

Ogromny sukces młodej, polskiej szachistki Oliwii Kiołbasy (MUKS Stoczek 45 Białystok) na Mistrzostwach Świata Juniorów (19-30.09.2014, Durban, RPA).

Prowadzona przez trenera Leszka Ostrowskiego zawodniczka, w kategorii dziewcząt do lat 14 wywalczyła srebrny medal, zdobywając w 11 rundach 8,5 punktu, tyle samo co złota medalistka z Kanady Qiyu Zhou.

Patrz wyniki

Bardzo dobry wynik uzyskał kolejny reprezentant Polski z klubu MUKS Stoczek 45 Białystok. Grzegorz Nasuta w kategorii otwartej do lat 18 z dorobkiem 7,5 punku zajął 7. miejsce. Brązowy medal przegrał jedynie punktacją dodatkową.