Dodana: 18 listopad 2014 08:12

Zmodyfikowana: 18 listopad 2014 08:12

Historyczny sukces zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate

Historyczny sukces zanotowali zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas XXV Mistrzostw Polski Młodzieżowców (18-21 lat), które odbyły się w minioną sobotę we Włocławku.

W zawodach startowało 110 zawodników z 52 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Dwuosobowa reprezentacja Łomży w składzie Karolina Mroczkowska oraz Maciej Tercjak zdobyła cztery medale oraz dwa tytuły mistrza Polski. Wynik ten dał łomżyńskiemu teamowi również tytuł drużynowego mistrza Polski z wyraźną przewagą nad kolejnymi trzema klubami, które zajęły drugie miejsce ex aequo.

Dodatkowo Maciej Tercjak zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Zarówno Karolina jak i Maciek zdobyli tytuły mistrzów Polski w konkurencji kata (układy) rywalizując w stawce 16 zawodników lub zawodniczek. W ocenie siedmiu sędziów oceniających tą konkurencję byli najlepsi w turze eliminacyjnej i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa także w turze finałowej, do której wchodziły ósemki zawodników z najlepszymi notami z pierwszej tury.

Do dwóch złotych medali reprezentanci Klubu dorzucili jeszcze medale w konkurencji kumie (walki pełnokontaktowe). Maciej Tercjak zdobył srebro i tytuł wicemistrza Polski w kategorii lekkiej mężczyzn (-65kg) natomiast Karolina Mroczkowska zdobyła brązowy medal w kategorii lekkiej kobiet (-55kg).

Łomżyńscy zawodnicy okazali się wyjątkowo wszechstronnymi - niewiele osób startuje w dwóch konkurencjach specjalizując się w jednej. Wyjątkowe jest to, iż łomżyniacy nie dość, że podjęli wyzwanie startu w dwóch konkurencjach, to jeszcze zdobyli w nich medale. Karolina Mroczkowska jest uczennicą klasy maturalnej w II Liceum Ogólnokształcącym, a Maciej Tercjak właśnie rozpoczął studia w Wyższej Szkole Agrobiznesu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.