Dodana: 2 luty 2018 10:27

Zmodyfikowana: 2 luty 2018 10:27

6. PKO Białystok Półmaraton za niecałe 100 dni

Przed nami już niecałe 100 dni do startu największej biegowej imprezy we wschodniej Polsce. Tysiące biegaczy po raz szósty stanie na starcie PKO Białystok Półmaratonu nie tylko po to by osiągać zamierzone rezultaty, ale przede wszystkim dobrze się bawić i promować zdrowy tryb życia. Startujemy spod Pałacu Branickich 13 maja 2018!

Ilustracja do artykułu 0W5A9154.jpg

REKORDOWA 5. EDYCJA BIEGU ZA NAMI
W biegach 5. edycji wystartowało łącznie ponad 4100 uczestników (900 dzieci i 3265 dorosłych). 14 maja na starcie biegów pojawiło się aż 1080 pań, co plasuje PKO Białystok Półmaraton w czołówce półmaratonów w Polsce pod względem udziału kobiet w ogólnej liczbie uczestników, wierzymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

UDZIAŁ W BIEGU MOŻE WZIĄĆ KAŻDY
Do startu tegorocznej imprezy pozostało już tylko 100 dni. Na listach startowych jest już blisko 2000 biegaczy. Do udziału w zawodach można zapisać się przy pomocy oficjalnej strony biegu (http://bialystokpolmaraton.pl/). Organizatorzy przypominają, że w biegu może wystartować każdy – niezależnie od formy czy poziomu wytrenowania na wybranym przez siebie dystansie. W formule imprezy przewidziano bowiem miejsce zarówno dla tych, dla których głównym celem jest dobiegnięcie do mety, jak i tych, którzy planują pobiec w jasno określonym przez siebie czasie. Aby ułatwić osiągnięcie wymarzonych wyników podczas biegu będzie można skorzystać z pomocy Pacemakerów tzw. „zająców”, którzy będą prowadzić zawodników na określony czas.

PKO Białystok Półmaraton po raz kolejny znalazł się w Koronie Polskich Półmaratonów. To zestawienie 11 najważniejszych półmaratonów w Polsce. Aby zdobyć Koronę wystarczy wziąć udział w 5 wybranych biegach wchodzących w skład zestawienia (obok Białegostoku są to m.in. Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Piła). PKO Białystok Półmaraton to jedyny półmaraton we wschodniej Polsce, który znalazł się w tym zestawieniu.

KLASYFIKACJE BIEGOWE W 2018 ROKU
Podczas tegorocznej edycji PKO Białystok Półmaratonu oprócz klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych prowadzone będą także klasyfikacje dodatkowe w tym m.in: Akademickie Mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie oraz po raz pierwszy Mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu. W chwili obecnej na liście Przedsiębiorców widnieje ponad 100 nazwisk, a swój udział w Mistrzostwach Mundurowych i Akademickich potwierdziło już razem blisko 150 osób. Informacje o zasadach udziału w poszczególnych kategoriach w regulaminie imprezy.

JAKA BĘDZIE TEGOROCZNA EDYCJA PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATONU
„Celem jaki zamierzamy w tym roku osiągnąć jest pułap 5000 uczestników, co w zestawieniu z rokiem poprzednim zakłada blisko 25% wzrost frekwencji w stosunku rok do roku. Jeśli porównamy te dane z danymi z roku 2013, czyli pierwszej edycji białostockiej imprezy biegowej, kiedy to na starcie zameldowało się 603 osoby, to wzrost zainteresowania biegami w Białymstoku jest bardzo wyraźny.” – Grzegorz Kuczyński, Dyrektor 6. PKO Białystok Półmaratonu.

RUSZYŁY ZAPISY NA BIEG DZIECIĘCY
Można już zapisywać swoje pociechy na Bieg dziecięcy - Junior City Run, który odbędzie się przeddzień półmaratonu. W sobotę na Runku Kościuszki udział w biegach na trzech dystansach 100, 600 i 1000 metrów będzie mogło wziąć 1000 osób. To bieg, w którym limity wyczerpują się najszybciej, dlatego nie traćcie czasu i zapisujcie młodych zawodników!

AKCJA CHARYTATYWNA
Już ponad 8 000 zł uczestnicy 6. PKO Białystok Półmaratonu zdecydowali się przekazać na zakup nowej, niezbędnej protezy nogi dla Krzysztofa. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim biegaczom, którzy podczas rejestracji do półmaratonu zdecydowali się wesprzeć naszą akcję. Ogromne podziękowania kierujemy również do osób, które wpłacają środki na darowiznę mimo, że nie będą biegły 13 maja. Dziękujemy za Wasze wielkie serca! Dostajemy wpłaty nawet po kilkaset zł, co powoduje szybsze bicie serca, bo wiemy, że każda wpłata zbliża nas do celu – 20 000 zł! Wierzymy, że razem nam się to uda!

facebook