Dodana: 12 kwiecień 2017 15:53

Zmodyfikowana: 13 kwiecień 2017 11:41

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej sali gimnastycznej w Starym Folwarku

Budowa sali gimnastycznej rozpoczęła się już w sierpniu 2016 roku, a potrwać ma do marca 2018 roku. W środę 12 kwietnia odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym i łącznikiem przy istniejącym budynku Zespołu Szkół w Starym Folwarku, w skład którego wchodzą dwa oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa i gimnazjum – łącznie 202 uczniów i 20 nauczycieli.

Ilustracja do artykułu IMG_4418.JPG

W uroczystości udział wzięli: marszałek Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Anna Naszkiewicz i Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, a także wójt gminy Suwąłki Tadeusz Chołko, Mieczysław Baszko, poseł na Sejm RP; Szczepan Ołdakowski, starosta suwalski; Bożena Omilijanowicz, dyrektor Zespołu Szkół.

-  Z pewnością i dużo większe szkoły nie powstydziłyby się takiej hali jaka powstanie w Starym Folwarku. I tak jak poprzednia sala była sfinansowana ze środków transgranicznych, tak ta, w całości sfinansowana zostanie ze środków własnych – mówił Tadeusz Chołko, Wójt Gminy Suwałki.

A Bogdan Dyjuk przypomniał, że z całej sumy 3,6 mln zł (tyle wyniesie koszt tej inwestycji) niemal połowa pochodzi ze środków przyznanych przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

- Myślę, że to dobry przykład współpracy samorządowej. Bo Zarząd najpierw przyznał na tę inwestycję 1 mln zł z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego; tydzień temu zaś Zarząd WP postanowił, by kolejne 700 tys. zł przekazać na tę inwestycję ze środków PFRON – przyznał Bogdan Dyjuk. – To dobry przykład poszukiwania środków na takie inwestycje, ale chcemy też pokazać, że zależy nam na wspieraniu tych inicjatyw, które nie tylko służą dzieciom w czasie zajęć szkolnych, ale także społeczności lokalnej jako np. świetlica środowiskowa w godzinach późniejszych.

Nowy budynek zaprojektowany został przez suwalską architekt Sylwię Wnuk, zaś jego generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Suwałkach.

- To bardzo dobrze, że hale na tak wysokim poziomie i z tak nowoczesnym wyposażeniem powstają nie tylko w dużych miastach, ale i małych ośrodkach. Życzę uczniom samych sukcesów w sporcie. Kto wie, może dzięki tej inwestycji, część z uczniów zajmie się w przyszłości sportem wyczynowo – zwrócił się do uczniów marszałek Jerzy Leszczyński. – Dla nas jednak jest też bardzo ważne, że będzie to sala wielofunkcyjna, z której korzystać będą mogli i inni mieszkańcy.

(mk, art)

facebook