Dodana: 29 czerwiec 2017 15:02

Zmodyfikowana: 29 czerwiec 2017 15:04

Wizyta przedstawicieli Bośni i Hercegowiny

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno spotkał się dziś, 29 czerwca z delegacją oficjalną z Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny, która od paru dni przebywa w naszym województwie. Delegacji przewodniczył prof. Dr Stevo Mirjanić, Minister Rolnictwa Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny a towarzyszyli mu Duško Kovačević, Ambasador Bośni i Hercegowiny w Polsce, Goran Račić, Prezes Izby Gospodarczej Regionu Banja Luka, Stanisław Łuniewski, Konsul Honorowy Bośni i Hercegowiny w Białymstoku oraz przedstawiciele tamtejszego Ministerstwa Rolnictwa.

Ilustracja do artykułu P1150924.jpg

Podczas spotkania omówiono dotychczasowe efekty współpracy pomiędzy podmiotami z regionów z zakresu gospodarki, kultury i nauki. Porozumienie o współpracy podpisały już Uniwersytet Medyczny w Białymstoku z Uniwersytetem w Banja Luce oraz Izby Przemysłowo-Handlowe obu regionów. Podczas zbliżającej się Oktawy Kultur organizowanej przez WOAK wystąpi także zespół folklorystyczny z Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny.

Obie strony zgodnie przyznały, że bardzo aktywne działania podejmowane do tej pory stanowią doskonałą podstawę do zawarcie w niedalekiej przyszłości porozumienia międzyregionalnego pomiędzy Republiką Serbską Bośni i Hercegowiny i Województwem Podlaskim.

Korzystając z okazji  Marszałek Żywno przekazał oficjalne zaproszenie do udziału we Wschodnim Kongresie Gospodarczym, który będzie doskonałą okazją do pogłębienie i rozszerzenie współpracy.

facebook