Dodana: 18 styczeń 2017 13:06

Zmodyfikowana: 18 styczeń 2017 14:10

W Zakopanem trwają obrady marszałków województw

Finanse jednostek samorządu terytorialnego, ustawa wdrożeniowa funduszy europejskich, dyplomacja ekonomiczna na rok 2017 – to główne tematy poruszane podczas trwającego w Zakopanem Konwentu Marszałków Województw RP

Ilustracja do artykułu DSC_2273.jpg

W zimowej stolicy Polski trwają obrady  Konwentu Marszałków Województw RP. Jest to pierwsze spotkanie w Małopolsce, która na najbliższe pół roku przejęła przewodnictwo nad konwentem.
W spotkaniu uczestniczy Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i wcemarszałek Maciej Żywno.

Gospodarzy wszystkich 16 regionów w naszym województwie powitał marszałek Jacek Krupa. 

 - Spotykamy się dziś po raz pierwszy w Małopolsce, w Zakopanem – mieście, do którego turyści zmierzają ze wszystkich województw, mieście ukochanym i znanym przez wszystkich Polaków – mówił marszałek Jacek Krupa witając przedstawicieli województw. - W tym roku obchodzimy ważny jubileusz. Samorządy województw osiągnęły swoją pełnoletność. Dziś, po 18 latach widzimy jak bardzo przyczyniły się do rozwoju całego kraju. Promując przedsiębiorczość i innowacje, umiejętne wykorzystując regionalny kapitał społeczny, czy wreszcie efektywnie wykorzystując ogromną pulę środków unijnych, stały się głównymi generatorami rozwoju Polski – dodał marszałek.

 

Konwent Województw RP jest ciałem opiniotwórczo-doradczym, które reprezentuje interesy wszystkich 16 województw, a jego posiedzenia odbywają się zawsze na terenie regionu, którego marszałek aktualnie przewodniczy konwentowi. Przewodnictwo w konwencie Małopolska przejęła pod koniec zeszłego roku od województwa zachodniopomorskiego.

źródło: www.malopolska.pl
oprac.ak

facebook